I MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM I 30 MIEJSCE W POLSCE DLA SZPROTAWSKIEJ BIBLIOTEKI W RANKINGU BIBLIOTEK RZECZPOSPOLITEJ !

79"Spotykam tutaj najbardziej kulturalne gminy w Polsce, gdyż te wyróżnienia to ciężka praca pracowników bibliotek, ale także oznaka dbałości samorządów o instytucje kultury jakimi są biblioteki" - takimi słowami dyrektor Instytutu Książki otworzył galę wręczenia dyplomów w Bibliotece Narodowej w Warszawie.

W Rankingu wzięto pod uwagę wiele wskaźników min. ilość wypożyczeń i odwiedzin, powierzchnię biblioteki, ilość zakupionych nowych książek, pozyskiwanie środków, tytuły prasy, szkolenia pracowników, e-booki czy komputeryzację biblioteki.

"Dziękuję wszystkim użytkownikom biblioteki za to, że odwiedzają bibliotekę i korzystają z naszej oferty, a także władzom samorządowym za wsparcie i zapewnienie odpowiednich środków na działalność. Szczególne podziękowania kieruję do pracowników szprotawskiej biblioteki, bo to głównie dzięki ich zaangażowaniu, ciekawym pomysłom i wielkiej pasji stworzyliśmy bibliotekę atrakcyjną, nowoczesną, bibliotekę na miarę XXI wieku" - mówi dyrektorka szprotawskiej książnicy.