dkk facobook1  28 maja 2020 odbyło się nietypowe spotkanie DKK. Zajęcia miały charakter zdalny, co oznacza, że z moimi członkami Dyskusyjnego  Klubu Książki kontaktowałam się poprzez aplikację Google Classroom. Nie udało nam się porozmawiać za pośrednictwem Google Meet ale znaleźliśmy inny sposób na zrealizowanie zajęć. Uczestnicy wysłuchali audiobooka - fragmentu opowiadania Wojciecha Cesarza „Sztuka programowania” pochodzącego z tomu „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”, rozwiązali quiz a także podzielili się opinią o słuchowisku pisząc posty. Zachęcamy do przeczytania/wysłuchania tej wzruszającej i wciągającej  historii, w której poznajemy Jacka – nowego ucznia i Radka oraz historię ich rodzącej się przyjaźni, z jej wzlotami i upadkami. Jacek pojawia się w nowej szkole i nie jest zaakceptowany przez klasowych kolegów. Radek zapisuje się na kurs programowania, o czym zawsze marzył i tam poznaje bliżej Jacka oraz jego bliźniaczą siostrę - jasnowłosą Matyldę.