Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Patronami Honorowymi – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska.

Biblioteka Publiczna i Szkolna  w Siecieborzycach tak jak co roku włączyły się w akcję. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia są zwierzęta, co zainspirowało nas do sięgnięcia po wiersze Jana Brzechwy, które wszyscy pamiętamy z dzieciństwa.

2 czerwca 2020 roku klasa I SP w Siecieborzycach pod opieką wychowawczyni Ewy Watras  z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego wysłuchała wierszy tego poety. Dla dzieci czytali dyrektor Jan Suchecki, Beata Jakowicka, Barbara Gnach, Halina Chaś, Maria Bednarek i Dorota Klimejko.