IMG 20200803 141400 resized 20200803 025801997Nielada gratkę przygotowaliśmy dla miłośników fotografii czarno-białej. Wspomnieniowo potraktowane wydarzenia z 1986 roku ujęte w migawkach fotografów Centralnej Agencji Informacyjnej. Jednych zdjęcia rozbawią, bo zabarwione są jeszcze komunistyczną narracją. Innym przypomną, w jakiej rzeczywistości żyli nasi rodzice. Tematyka fotografii jest bardzo urozmaicona: życie codzienne dzieci, zmiany w rolnictwie, osiągnięcia przemysłu lub wyniki sportowców. Coraz więcej pozycji książkowych na rynku wydawniczym przypomina blaski i cienie tych lat. Niektóre z nich prezentujemy na wystawie, a po inne zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych.