aPo urlopie Biblioteka powróciła do zajęć wakacyjnych. Dziś (14 sierpnia 2020) sięgnęliśmy po znakomite i przezabawne opowiadanie Agnieszki Stelmaszyk „Słoń w składzie porcelany” o perypetiach piątki sympatycznych przyjaciół i …słonia Jeremiasza, który grał główną rolę w filmie. Podczas zajęć plastycznych poznaliśmy ciekawe techniki malowania i przy ich wykorzystaniu tworzyliśmy różne tła i desenie, podobne do tych jakie pojawiają się …na porcelanie i zastawie stołowej. Zabawa była przednia. Piękne prace uczestniczek trafiły na wystawę, ozdabiając hol szkoły. Oczywiście czas na nasze ukochane, rysowane kalambury też się znalazł.