Biblioteka Szkolna i Publiczna w Siecieborzycach już po raz dziewiąty przyłączyły się do akcji Narodowego Czytania. Organizowana jest ona przez Prezydenta RP od 2012 roku.
Tegoroczną lekturą ogólnopolskiej akcji była Balladyna Juliusza Słowackiego, którą napisał jesienią 1834 roku w Genewie, podczas Wielkiej emigracji po powstaniu listopadowym. Wybrane fragmenty czytali uczniowie klasy VIII, którzy wcielili się w rolę bohaterów utworu. Natomiast uczniowie klasy VII mieli możliwość zapoznania się z historią dramatu, którą przedstawili ich koledzy. Spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego.