edd smaki pion  foto przewodnie

HASŁO EDD 2021: SMAKI DZIEDZICTWA

Poprzez temat kulinarny podchodzimy do dziedzictwa na nowy sposób, mniej oczywisty. Warto popularyzować i upowszechniać wiedzę o tradycjach kulinarnych, które są nierozerwalnym elementem naszej historii i kultury. Warto je odkryć! Nie zapomnijmy o znanym z okresu dwudziestolecia międzywojennego haśle reklamowym autorstwa Melchiora Wańkowicza CUKIER KRZEPI !, uznawanym za jedną z największych akcji reklamowych w dziejach naszego kraju. A nas niech krzepią „Smaki Dziedzictwa”! https://edd.nid.pl/aktualnosci/haslo-edd-2021/

Zapraszamy na niepowtarzalną wystawę, która przeniesie nas do lat tuż po II wojnie światowej, kiedy to ziemie odzyskane zasiedlane były Polakami wracającymi z różnych zakątków świata. To oni przywieźli ciekawe przepisy kulinarne, które w wielu domach pielęgnowane są jako tradycyjne. Ekspozycję wzbogaciliśmy o elementy folkloru Ziemi Lubuskiej. A wisienką na torcie jest wystawa ilustracji do nowowydanej książki kulinarnej, gdzie zebrano przepisy Zofii Błażyńskiej. Ryciny wykonała Helena Urbaniak. Zapraszamy przez cały wrzesień do holu Biblioteki Miejskiej.