Z okazji Dnia Postaci z Bajki bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola „Pod Dębami”, by porozmawiać o bajkowych bohaterach i wspólnie obejrzeć nietypowy teatr.
TEATRZYK KAMISHIBAI, japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków, mógł otworzyć swoje wrota i zaprezentować co kryje w swoim wnętrzu. Rozpoczęło się przedstawienie, a dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera – Szewczyka Dratewki.
Razem z szewczykiem wyruszyliśmy w podróż, w czasie której spotkaliśmy złą czarownicę i poznaliśmy wielu przyjaciół głównego bohatera.
„Bajka o prawdziwym Szewczyku Dratewce” to historia chłopca o dobrym sercu i wielkiej odwadze, o niesieniu pomocy innym i szacunku nawet do najmniejszych istot.