47614 stycznia obchodzimy Dzień Osób Nieśmiałych. Z tej okazji podczas zajęć poruszyliśmy bardzo ważny temat, jakim są nasze chwile słabości. Rozmawialiśmy o tym, kim jest osoba nieśmiała i co czuje. Każdy opowiedział, w jakich sytuacjach czuje lęk, stres, niepewność.

Przeczytaliśmy wspólnie opowieść "Odwaga, czyli długi ciemny korytarz". Przedstawia ona przygody pewnego rodzeństwa, które przeprowadziło się do innego mieszkania i zmaga się ze swoimi trudnościami. Bajka kończy się pięknymi słowami: "Strach boi się rozmowy. Robi się mniejszy i mniejszy, aż w końcu znika".