14 stycznia Filia Biblioteczna w Lesznie Górnym wraz z przedszkolakami i wychowawczynią świętowali Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji wysłuchali opowieść o przyjaźni pod tytułem „Kubusiowe zawody”.
Tego pulchnego niedźwiadka zna każde dziecko na świecie. Ta niezwykła seria książek autorstwa A. A. Milne’a od wielu lat gości w sercach młodych czytelników. Wszystkie historie misia rozgrywają się w magicznej krainie zwanej Stumilowym Lasem. Kubuś Puchatek i jego paczka przyjaciół: Krzyś, Prosiaczek, Tygrys, Królik, Kłapouchy oraz Maleństwo przeżywają niesamowite przygody i radzą sobie z różnymi perypetiami. Zawsze mogą na siebie liczyć i wspierają się mimo różnic charakterów.