541Mistrz Pięknego Czytania to coroczny konkurs dla uczniów organizowany przez szprotawską bibliotekę. Polega on na głośnym przeczytaniu fragmentu wylosowanego tekstu przed publicznością. Ocenie podlega oryginalna interpretacja czytanego tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne.
W tym roku "Mistrzynią Czytania" w kategorii klas I-III została Nikola Tęsierowska ze Szkoły Podstawowej nr 1, a wyróżnienie otrzymał Bartosz Ocimek ze Szkoły Podstawowej nr 2.
W kategorii klas IV-VI "Mistrzem" został Natan Nowak ze Społecznej Szkoły Podstawowej, natomiast wyróżnienie otrzymał Mateusz Langier ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach.
W kategorii najstarszych klas VII-VIII tytuł "Mistrza" przypadł Szymonowi Misterkiewiczowi ze Szkoły Podstawowej nr 1, a wyróżnienie Oliwierowi Steinke ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a nauczycielom za pomoc w przygotowaniu młodych ludzi do prezentacji.