W 2017 roku zakupiliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie i 5 filii bibliotecznych
591 książek za 9 227 złotych w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.
Operatorem Priorytetu jest Biblioteka Narodowa.

5 stycznia w Bibliotece odbyły się Jasełka, które przygotowała Pani Justyna z grupą przedszkolną "Słoneczka" z PK nr 2. Obiorcami spektaklu byli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, rodzice i dziadkowie oraz uczniowie szprotawskich szkół.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Filia Biblioteczna i TPD działające przy SP w Długiem zaprosiły dzieci na świąteczne spotkanie. Celem naszego działania było przybliżenie dzieciom tematyki zbliżających się świąt w oparciu o książki, rozmowy, wspólne kolędowanie. Był to mile spędzony czas, który wprowadził nas w świąteczny klimat. Na zakończenie dzieci otrzymały świąteczne prezenty od organizatorów.

Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia można wykorzystać na przygotowanie własnoręcznych dekoracji wykonanych razem z dziećmi. Na grudniowych zajęciach w filii bibliotecznej w Siecieborzycach dzieci wysłuchały pięknej opowieści o świętach pt.” Dwanaście prezentów dla świętego Mikołaja”, która nas rozbawiła i wprowadziła w świąteczny nastrój. Tekst bajki przekazuje nam, iż każdy może zostać Mikołajem tak jak mały skrzat Jaś.
Następnie wykorzystując różne materiały plastyczne wspólnie wykonaliśmy papierowe Aniołki, jak zwykle każda praca była inna i niepowtarzalna, bo anioły też są różne.

14.11.2017 r. mieliśmy przyjemność gościć Panów z NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet z Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.
Mgr Aleksander Gniot oraz dr Michał Traczyk wprowadzili młodzież szkół gimnazjalnych i średnich w niezwykły świat komiksów. Opowiadali nam o historii ich powstawania, o rodzajach treści, wyglądzie graficznym a także o ciekawostkach związanych z działalnością poznańskiej czytelni. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że młodzież zacznie chętniej sięgać po tego rodzaju literaturę.
Dziękujemy Panom za spotkanie i za zaproszenie do NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet.

- tak niewiele trzeba by kogoś uszczęśliwić…
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza szprotawskie szkoły oraz mieszkańców do udziału w akcji „Świąteczna Poczta Serc”. Będziemy się spotykać w Bibliotece, obejrzymy film a następnie wykonamy bożonarodzeniowe kartki, które zostaną przez nas dostarczone do różnych instytucji, tj: Domy Seniora, Domy Dziecka, szpitale itp.
24 listopada o godz. 15:30 zapraszamy chętne osoby na pierwszy seans!

Serdecznie dziękujemy za pomoc finansową oraz rzeczową w zorganizowanej akcji "Świąteczna Poczta Serc" oraz Wigilii dla dzieci Pani Agnieszce Opala ze sklepu Farby i Kredki, właścicielom Sklep Maluszek - Szprotawa, Panu Markowi Hubiakowi z firmy M-carDesign Hydrografika. Dziękujemy także Panu Bogdanowi Licimińskiemu za piękne zdjęcia oraz Paniom z Dyskusyjnego Klubu Książki za słodkie upominki dla dzieci.
Serdecznie pozdrawiamy i życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

W tym roku Wigilia zorganizowana na Oddziale Dziecięcym miała wymiar międzypokoleniowy. Oprócz dzieci i młodzieży uczestnikami byli także seniorzy, którzy podarowali dzieciom worek słodyczy. W miłej, świątecznej atmosferze spożywaliśmy pyszne dania i śpiewaliśmy kolędy.

30 listopada gościliśmy w naszej bibliotece Arkadiusza Niemirskiego - autora książek dla młodzieży i dorosłych. Zadebiutował powieścią “Pan Samochodzik i skarby wikingów”. Do 2006 r. wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów. W 2003 ukazała się jego pierwsza “oryginalna” powieść detektywistyczna dla młodzieży “Pojedynek detektywów".

13 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie z projektu "Adoptuj Statek". Uczestnikami spotkania byli uczniowie z Zespołu Szkół nr 2.
Dzieci dowiedziały się min.
- dlaczego statek pływa
-co to są tzw. linie zmiany daty ("nasza"załoga statku płynąc z Taurangi do Valparaiso miała dwa razy wtorek)
-wiemy jak i ile godzin pracuje na statku kapitan
-widzieliśmy ćwiczenia łodzi ratunkowych
-widzieliśmy pomieszczenia (mostek, siłownię,biuro pokładowe, messę oficerską) itd.
Z tego spotkania zgromadziliśmy dużo pytań, które prześlemy naszemu Panu kpt. Jarkowi
Nasz statek to kontenerowiec Maersk Launceston (widoczny na zdjęciu)
Przed nami Meksyk, Japonia, Południowa Korea, Chile, Chiny, Nowa Zelandia itd.

Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia można wykorzystać na przygotowanie własnoręcznych dekoracji wykonanych razem z dziećmi. Na zajęciach w filii bibliotecznej w Siecieborzycach dzieci wysłuchały pięknej opowieści o świętach pt.” Dwanaście prezentów dla świętego Mikołaja” , która nas rozbawiła i wprowadziła w świąteczny nastrój. Tekst  bajki przekazuje nam, iż każdy może zostać Mikołajem tak jak mały skrzat Jaś .Następnie wykorzystując różne materiały plastyczne wspólnie wykonaliśmy papierowe Aniołki, jak zwykle każda praca była inna i niepowtarzalna, bo anioły też są różne .