W dniach od 5 lipca do 18 sierpnia 2022 r. w bibliotece w Długiem co wtorek i czwartek podczas zajęć wakacyjnych bawiliśmy się w teatr. Uczestnicy zajęć poznawali w każdym tygodniu inny rodzaj teatru (teatr aktora, teatr kukiełkowy i marionetkowy, chiński teatr cieni i japoński papierowy teatrzyk kamishibai). Zabawom towarzyszyły spotkania z książkami, które stanowiły inspiracje do naszych działań  i zajęcia plastyczne,  podczas których sami wykonywaliśmy scenografię, dekoracje, rekwizyty i lalki do naszych małych teatralnych spektakli. Nie było czasu na nudę.

Podczas tygodnia poświęconego KSIĘŻNICZKOM I RYCERZOM ćwiczyliśmy ekspresję sceniczną i robiliśmy z stroje z papieru. W tygodniu przebiegającym pod hasłem SMOKI, POTWORY I INNE STWORY sami wymyśliliśmy bajkę „W zaczarowanym lesie”, do której wykonaliśmy piękne i niebanalne kukiełki. Tydzień z teatrem kamishibai dedykowany był POSTACIOM LEGENDARNYM I MITYCZNYM i uczestnicy zajęć mieli zadanie stworzyć ilustracje do wybranej legendy. Wybór padł na „Legendę o bazyliszku” Artura Oppmana.  W czasie sierpniowych spotkań w chińskim teatrze cieni zawitały PRĘGOWANE I SKRZYDLATE stworzenia, i to w małym i dużym formacie, a w kolejnym tygodniu zajęć podjęliśmy się wyzwania wykonania marionetek do „BAJEK W ZIELONYCH SUKIENKACH”.

Było twórczo, kreatywnie, kolorowo i zabawnie. Wspomnienia z tegorocznych zajęć w bibliotece zachowamy na długo w naszej pamięci. Szczegółowe relacje z zajęć można znaleźć na naszym facebooku.