Dzień Bezpiecznego Internetu 11 lutego – święto obchodzone w całej Europie. Celem ustanowienia takiego dnia było zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W ramach tego dnia Biblioteka Publiczna w Siecieborzycach we współpracy z wychowawczyniami klasy V i VI Szkoły Podstawowej w Siecieborzycach im. Adama Mickiewicza zorganizowała zajęcia mające na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych. Była burza mózgów, dyskusja i rozmowy na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w internecie tzn. Nie ufaj osobom poznanym w sieci, Szanuj innych w sieci, Chroń swoją prywatność, Mów, jeśli coś jest nie tak, Korzystaj z internetu z umiarem.