Podczas „Nocy Bibliotek" w Szprotawie odbyły się warsztaty filmowe, które poprowadzili dziennikarze TVN24 z Zielonej Góry. Młodzież stworzyła zabawny reportaż filmowy z tego wydarzenia. Tworząc go, uczestnicy zaznajomili się z podstawowymi pojęciami, zdobyli wiedzę na temat funkcji, budowy oraz zasad tworzenia reportażu telewizyjnego. Nasza ekipa filmowa miała scenarzystów, kamerzystów, montażystów, dziennikarzy itd.
Zapraszamy do oglądania!
Po północy były filmy i zabawy, niektórym nie zabrakło sił, aby poranek zacząć śpiewająco i tańcząco.
Oj, wesoły był ten poranek!

Biblioteka Publiczna i Szkoła w Siecieborzycach wzięły udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, do której przystąpiły 92 osoby. Głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole".
Dnia 8 czerwca o godzinie 1000 uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz sołtys naszej miejscowości spotkali się, aby wspólnie czytać. Dołączyli do nas koledzy i koleżanki przebywający na wycieczce w Warszawie. Czytaliśmy tak, jak każdy chciał, bez przymusu, niektórzy na głos wybrane bajki i wiersze.

Tegoroczna NOC BIBLIOTEK odbyła się pod hasłem "RzeczpospoCzyta”.
Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytanie i biblioteki. Biblioteka Publiczna w Siecieborzycach przy współudziale uczniów klasy V wraz z wychowawczynią uczestniczyli w akcji. Motywem przewodnim naszego spotkania było 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Odbyliśmy historyczny spacer poznając polskie wydarzenia historyczne poprzez powstanie kościuszkowskie i tradycję „kucia kos”, powstanie styczniowe i I wojnę światową. Czytaliśmy wiersze i fragmenty książek dotyczące tych wydarzeń, rozwiązywaliśmy krzyżówki, rozpoznawaliśmy postacie z naszej historii, słuchaliśmy utworów muzycznych. Nie zabrakło gier sportowych ,planszowych i muzyki Każdy kto nas odwiedził mógł znaleźć inspirację dla siebie i swoich zainteresowań.

Facebook Likebox Slider