W ramach projektu „Link do przyszłości. Edukacja. Programowanie. Rozwój” w szprotawskich szkołach podstawowych zorganizowane zostały zajęcia z kodowania.  
Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy Youth Spark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.

004

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii Miliard Drzew dla Planety - ogólnoświatowej inicjatywie sadzenia drzew, aby sprostać wyzwaniom jakie niosą zmiany klimatyczne, wspieranej przez ONZ. My prezentujemy książki traktujące o szeroko pojętej pielęgnacji drzew. 

001Październik to miesiąc, w którym króluje muzyka. Filharmonie przedstawiają nowe repertuary, a nasza biblioteka zachęca do zasłuchania się w starych nagraniach. Prezentujemy Państwu płyty winylowe i kasety magnetofonowe z ciekawymi utworami. Dla osób, które nie posiadają już dawnych gramofonów i „kaseciaków” mamy ogromny wybór nagrań na CD. Nie zabraknie też książek o znanych twórcach ścieżek dźwiękowych i wykonawcach.

  

002003

Z okazji Europejskiego Dnia Języków (26 wrzesień), Dnia Głośnego Czytania (29 wrzesień) oraz 100-lecia uzyskania praw wyborczych przez polskie kobiety (1918r.) zorganizowaliśmy w naszej bibliotece labirynt czytelniczy ph."Kobiety Literatury Polskiej". Do udziału w inicjatywie zaprosiliśmy młodzież ze szprotawskich szkół, która czytała, oglądała i wykonywała różne zadania związane z twórczością M.Konopnickiej, O.Tokarczuk, W.Szymborskiej, E.Cherezińskiej, W.Chotomskiej, K.Bondy i M.Musierowicz. Dziękujemy wszystkim za literacką ucztę i kreatywną zabawę!

Kalendarz

Facebook Likebox Slider