Dzieci z SP 1 odwiedziły bibliotekę aby porozmawiać o baśni.
Opowiadały o znanych im baśniach, słuchały ich fragmentów i rozpoznawały tytuły, odgadywały zagadki i układały baśniowe puzzle.
Pierwszoklasiści wiedzą, że baśń nie tylko bawi, ale również uczy. Bohaterowie baśni to obok postaci realistycznych, postacie fantastyczne. Obok ludzi mądrych i sprytnych spotykamy tu głupców. Dobre osoby występują obok złych. A przyroda w baśni ma często cechy ludzkie.
Dzieci wysłuchały baśni „Książę i żebrak” ze zbioru Baśnie carskiej Rosji, która pokazuje nam, że chytrość nie popłaca

„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” to ogólnopolska akcja, w ramach której miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym.
Przedszkolaki z PK 1, w ramach tej akcji, odwiedziły naszą bibliotekę aby porozmawiać o misiach w literaturze. A jest ich sporo.
Dzieci wysłuchały bajki „Taty misia nigdy nie ma”, spacerowaliśmy po Stumilowym lesie z Kubusiem i oglądaliśmy książki z misiami.

W szprotawskiej bibliotece 8 marca odbyła się bardzo twórcza nocka.
Były tańce, śpiewy, graliśmy w gry planszowe, jedliśmy pyszne ciasto, które przygotowali mężczyźni z okazji dnia kobiet. Były także warsztaty malarskie zorganizowane dla Klubu Młodzi Dla Świata. Poprowadziła je pani Marta Rajewska, z wykształcenia malarka.
Pani Marto, bardzo dziękujemy

Dzieci z Przedszkola nr 2, przyłączyły się do obchodów Dnia Kropki w naszej Bibliotece.
Spotkanie zaczęliśmy od przeczytania książki "The Dot", która opowiada o świecie małej Vashti i kropce, dzięki której ta mała dziewczynka uwierzyła w siebie.
Ta historia uświadomiła nam, że każdy ma jakieś zdolności i umiejętności. Trzeba tylko uwierzyć w siebie.
Dzieci tworzyły obrazki z kolorowych kropek – nakrętek oraz dorysowywały dowolne elementy do  kół tworząc swój obrazek