W pierwszym tygodniu ferii zimowych były zabawy, zajęcia plastyczne, eksperymenty, tańce, śpiewy i bajki. Dzień św. Walentego obchodziliśmy wspólnie z mieszkańcami naszego miasta, wręczając im serduszkowe baloniki oraz walentynki z mottem o miłości i przyjaźni z książki A. A. Milne „Kubuś Puchatek”

5 stycznia w Bibliotece odbyły się Jasełka, które przygotowała Pani Justyna z grupą przedszkolną "Słoneczka" z PK nr 2. Obiorcami spektaklu byli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, rodzice i dziadkowie oraz uczniowie szprotawskich szkół.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

- tak niewiele trzeba by kogoś uszczęśliwić…
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza szprotawskie szkoły oraz mieszkańców do udziału w akcji „Świąteczna Poczta Serc”. Będziemy się spotykać w Bibliotece, obejrzymy film a następnie wykonamy bożonarodzeniowe kartki, które zostaną przez nas dostarczone do różnych instytucji, tj: Domy Seniora, Domy Dziecka, szpitale itp.
24 listopada o godz. 15:30 zapraszamy chętne osoby na pierwszy seans!

Serdecznie dziękujemy za pomoc finansową oraz rzeczową w zorganizowanej akcji "Świąteczna Poczta Serc" oraz Wigilii dla dzieci Pani Agnieszce Opala ze sklepu Farby i Kredki, właścicielom Sklep Maluszek - Szprotawa, Panu Markowi Hubiakowi z firmy M-carDesign Hydrografika. Dziękujemy także Panu Bogdanowi Licimińskiemu za piękne zdjęcia oraz Paniom z Dyskusyjnego Klubu Książki za słodkie upominki dla dzieci.
Serdecznie pozdrawiamy i życzymy wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

14.11.2017 r. mieliśmy przyjemność gościć Panów z NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet z Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.
Mgr Aleksander Gniot oraz dr Michał Traczyk wprowadzili młodzież szkół gimnazjalnych i średnich w niezwykły świat komiksów. Opowiadali nam o historii ich powstawania, o rodzajach treści, wyglądzie graficznym a także o ciekawostkach związanych z działalnością poznańskiej czytelni. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że młodzież zacznie chętniej sięgać po tego rodzaju literaturę.
Dziękujemy Panom za spotkanie i za zaproszenie do NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet.

Facebook Likebox Slider