Podczas „Nocy Bibliotek" w Szprotawie odbyły się warsztaty filmowe, które poprowadzili dziennikarze TVN24 z Zielonej Góry. Młodzież stworzyła zabawny reportaż filmowy z tego wydarzenia. Tworząc go, uczestnicy zaznajomili się z podstawowymi pojęciami, zdobyli wiedzę na temat funkcji, budowy oraz zasad tworzenia reportażu telewizyjnego. Nasza ekipa filmowa miała scenarzystów, kamerzystów, montażystów, dziennikarzy itd.
Zapraszamy do oglądania!
Po północy były filmy i zabawy, niektórym nie zabrakło sił, aby poranek zacząć śpiewająco i tańcząco.
Oj, wesoły był ten poranek!

22W tym roku po raz kolejny w Bibliotece odbyły się spotkania informacyjne dotyczące KFnrD (Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci). Wzięli w nich udział uczniowie oraz nauczyciele szprotawskich szkół. Prowadził je stypendysta funduszu Mateusz Surzykiewicz. W trakcie połączyliśmy się za pomocą Skype’a  z byłym stypendystą Mikołajem Cupem (tutor Mateusza), który obecnie pracuje w  Dana – Farber Cancer Institute, Harvard Medical School     Podczas rozmowy opowiedział nam ile pozytywów i wsparcia dało mu uczestnictwo w tym programie. „Dzieci Funduszu”, jak mówi się o osobach biorących udział w tych zajęciach, podkreślają przede wszystkim, jak wielką rolę odegrało to w ich życiu.

Zachęcamy dzieci i młodzież z pasją do zapoznania się z tym, co oferuje KFnrD. W Bibliotece bardzo chętnie udzielimy wszelkich informacji.

Zapraszamy!

5 stycznia w Bibliotece odbyły się Jasełka, które przygotowała Pani Justyna z grupą przedszkolną "Słoneczka" z PK nr 2. Obiorcami spektaklu byli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, rodzice i dziadkowie oraz uczniowie szprotawskich szkół.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

W pierwszym tygodniu ferii zimowych były zabawy, zajęcia plastyczne, eksperymenty, tańce, śpiewy i bajki. Dzień św. Walentego obchodziliśmy wspólnie z mieszkańcami naszego miasta, wręczając im serduszkowe baloniki oraz walentynki z mottem o miłości i przyjaźni z książki A. A. Milne „Kubuś Puchatek”

14.11.2017 r. mieliśmy przyjemność gościć Panów z NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet z Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.
Mgr Aleksander Gniot oraz dr Michał Traczyk wprowadzili młodzież szkół gimnazjalnych i średnich w niezwykły świat komiksów. Opowiadali nam o historii ich powstawania, o rodzajach treści, wyglądzie graficznym a także o ciekawostkach związanych z działalnością poznańskiej czytelni. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że młodzież zacznie chętniej sięgać po tego rodzaju literaturę.
Dziękujemy Panom za spotkanie i za zaproszenie do NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet.

Facebook Likebox Slider