Książka „Hymn i amulet” autorstwa Catherine Hapka była inspiracją naszych piątkowych zajęć z dziećmi (18 września).
Zosia, główna bohaterka książki, przechwala się przed przyjaciółkami, że zaśpiewa hymn Czarlandii na Święcie Żniw. W pewnym momencie zaczyna skrzeczeć jak żaba! Z opresji wybawia ją amulet. Na naszych zajęciach dzieci robiły i ozdabiały amulety z gliny dla siebie i swojego przyjaciela.
Rozmawialiśmy również o tym, jak należy postępować z przyjaciółmi.

„The Dot” czyli „Kropka” to książka o małej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje zdolności i odkryła swój talent.
„Dzień Kropki” to Swięto kreatywności, odwagi i wesołej zabawy, a książka o Vashti pomaga dzieciom odkryć swoje mocne strony, pobudzić wyobraźnie oraz wspaniale się bawić.
Z okazji tego dnia bibliotekę odwiedzili uczniowie szkoły podstawowej. Rozmawialiśmy o naszych umiejętnościach i talentach oraz o tym jak zachęcić innych do wiary w swoje zdolności.

Co to znaczy… Pod takim hasłem odbyły się kolejne zajęcia dla małych czytelników w naszej bibliotece.
Nawiązując do Międzynarodowego Dnia Kota, rozmawialiśmy o bajkowych kotach oraz o znaczeniu niektórych powiedzeń związanych z kotem: Pogonić komuś kota, Wykręcić kota ogonem, Tyle co kot napłakał.
Podsumowaniem spotkania było wykonanie kolorowego portretu najsłynniejszego bajkowego kota oraz rozmowa o dzikich kotach.
Zapraszamy za tydzień.

IMG 20200821 124724 resized 20200821 125014724Piątkowe zajęcia w naszej bibliotece spędziliśmy, słuchając wiersza Joanny Kulmowej „Gdybym dziesięć rąk miał” i opowieści „O szewcu i elfach”. Naszym motywem przewodnim były ręce, jak również idea „niewidzialnej ręki”, czyli bezinteresownej pomocy. Dzieci tworzyły z papierowych dłoni kolorowe zwierzęta i postacie z kreskówek. Naszą zabawę zakończyliśmy robiąc wspólne zdjęcie. (21 sierpnia 2020 r.)

IMG 20200723 111703 resized 20200723 125549567W czwartek 23 lipca 2020 r. w bibliotece w Szprotawie dzieci miały możliwość przenieść się w magiczny świat oceanu. A wszystko to za sprawą książki Agnieszki Ginko „Bajki z dżungli i oceanu”. Na podstawie bajki  „Rybka Rybik i życzliwość” uczestnicy warsztatów robili własne akwarium i żółwia. Dzieci mogły obejrzeć prawdziwe muszle i zasuszone morskie zwierzęta. W warsztatach towarzyszyła nam balonowa rybka Rybik i ośmiornica. Zwieńczeniem naszej zabawy był pokaz baniek mydlanych.