Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów, niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków, nasz kraj odzyskał suwerenność. Wpisując się w obchody uroczystości 11. listopada, proponujemy prześledzenie drogi Polaków do odzyskania niepodległości, którą wyznaczał Józef Piłsudski wraz z innymi ważnymi postaciami historycznymi. Niebywałe zbiory pamiątek (orderów, odznaczeń, numizmatów i innych ciekawostek) wypożyczył Bibliotece na czas ekspozycji pan Jan Kaniuk. Całość wystawy prezentujemy w holu Biblioteki przy al. Niepodległości do końca listopada. Gorąco zapraszamy mieszkańców w nasze podwoje od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia placówki.

Nowości zakupione z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

Facebook Likebox Slider