Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie wzięła udział w projekcie „Mirabelka-kiełkująca historia w stolicy”, zorganizowanym przez Lustro Biblioteki. 
16 listopada odbyły się warsztaty, podczas których młodzież zapoznała się z książką Cezarego Harasimowicza „Mirabelka”. Wysłuchaliśmy fragmentu, oglądaliśmy film, w którym autor opowiedział o historii drzewka.
„Fajne też jest to, że rodzimy owoce, które są słodkie i które dają radość ludziom, bo ludzie robią z naszych żółtych kulek kompoty, używają naszych owoców do pieczenia ciasta i przyrządzają z nich też inne bardzo smaczne, słodkie potrawy.”

Na stolikach drzewka, pod nimi słodkie mirabelki, a przy nich zaproszeni goście. To niezwykłe drzewko i jego opowieść otoczyliśmy naszą własną, szprotawską. Zaproszone panie, Halina i Wanda opowiedziały nam o swoim dzieciństwie, o tym jak czasy wojny i okupacji wpłynęły na ich życie. Nie mniejsze wrażenie na młodych osobach wywarły zdjęcia naszego miasta, były fotografie z początku XX wieku, z okresu powojennego a także współczesne. Zadaniem uczestników było odgadnięcie jaka to ulica dzisiaj. Przy scenie „wyrosła” Mirabelka, na której każdy zawiesił własny owoc, wysłuchaliśmy piosenek „Skrzydła”, „Biały orzeł”, „Batalion” w wykonaniu Sieciolinek oraz „Ja śpiewam piosenki” i „Zimny drań” w wykonaniu Weroniki.
Bardzo dziękujemy pani Dorocie z Filii Biblioteki w Siecieborzycach za przygotowanie z dziećmi „Drzewek pamięci” oraz za czynny udział w projekcie. 
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym dniu.


Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31