Szprotawska biblioteka otrzymała wyróżnienie od Narodowego Instytutu Dziedzictwa za organizację tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, na które składały się różne inicjatywy związane z promocją dziedzictwa kulturowego min. wystawy w budynku szprotawskiej biblioteki i na filiach wiejskich, Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" przez mieszkańców, spotkania tematyczne oparte na rozmowach z seniorami.

W ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa wyróżnienia otrzymali organizatorzy najciekawszych wydarzeń. Motywem tegorocznej edycji była „Niepodległa dla wszystkich!” – hasło nawiązujące do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W każdym województwie przyznano po pięć wyróżnień instytucjom kultury, muzeom, organizacjom pozarządowym, osobom dla których historia, zabytki i kultura  są ważnym aspektem w popularyzacji i upowszechnianiu  wiedzy o dziedzictwie kulturowym.

Facebook Likebox Slider