W ramach Dni Dziedzictwa Narodowego w piątek 06. września 2019 r. otworzyliśmy oficjalnie wystawę gobelinów i tkaniny artystycznej, związaną z tematem Dni („Polski splot”). Prezentowane prace wykonały członkinie klubu ANNA z Zielonej Góry. W imprezie uczestniczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie. Ciekawie nakreślona przez P. ANNĘ Brożek historia tkactwa i jej dzień dzisiejszy zainteresował zebranych. Młodzież ciekawie przyglądała się praktycznej stronie gobeliniarstwa – P. Franciszka Zawada prezentowała sztukę pracy z osnową i nićmi.