194Narodowe Czytanie w Szprotawie otworzył 7 września pan burmistrz Mirosław Gąsik. W tym roku w szprotawskim ratuszu czytaliśmy fragmenty ośmiu nowel polskich pisarzy: Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Bruno Schulza, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza, Henryka Rzewuskiego. Interpretacji tekstów podjęli się przedstawiciele władz samorządowych, w osobie pani skarbnik Jadwigi Nowak oraz pani naczelnik Doroty Grzeszczak, szprotawscy seniorzy, oraz młodzi ludzie z naszych szkół. Wspólnie dołożyliśmy naszą szprotawską cegiełkę do ogólnopolskiego wydarzenia literackiego, jakim jest Narodowe Czytanie.