agaW czwartkowe przedpołudnie (10 czerwca) mieliśmy przyjemność gościć I klasę z Liceum Ogólnokształcącego z nauczycielkami Agnieszką Zielonką i Kariną Juszczak. Głównym powodem spotkania było wręczenie upominków w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Młodzież w ubiegłym roku zaangażowała się, przy znacznym udziale nauczycielek, w zagłębienie się we wspomnienia szprotawian  zatytułowanych „Moja droga”. Były to retrospekcje z powrotów na ziemie odzyskane po II wojnie światowej. Czas odwiedzin uczniów zbiegł się z ekspozycją prac plastycznych Pani Heleny Urbaniak. Licealiści więc przy okazji skorzystali z możliwości przyjrzenia się delikatnym ekslibrisom, bajecznie kolorowym ikonom i portretom spod pędzla Pani Heleny.