dzien kultury fizycznej                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Kultura ma niejedno oblicze…
22. czerwca świętujemy ten jej aspekt, który koncentruje się wokół sportu i aktywności fizycznej. Święto ma na celu propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Związany jest z kulturą społeczeństwa, na którą składa się troska o własne samopoczucie, zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Obejmuje rozwój sprawności i wydolności fizycznej, a także kształtowanie właściwej  postawy ciała. Aktywność fizyczna wpływa na stan zdrowia, więc ruszajmy się. Niech każdy znajdzie taki sposób aktywnego spędzania czasu, który będzie dla niego najlepszy. Zachęcamy do uprawiania sportu, co wcale nie koliduje z czytaniem. A takie są biblioteczne propozycje książek o dbaniu o dobrą formę dla pań:

sport

A jakie książki o podobnej tematyce są u nas dla panów? Poszukamy ich wspólnie w Bibliotece:)