zakłamane                    Zakłamane życie dorosłych Pora popołudniowa we wtorek 10. sierpnia to doskonały czas, aby podyskutować na spotkaniu DKK o książce włoskiej autorki (autora?). Zachwyciły nas: drobiazgowe szczegóły w opisie Neapolu, mocno zarysowane postacie, piękno i bogactwo języka. Zafrapowały nas: relacje międzyludzkie. Książka przesycona uczuciami zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi. Tak skonstruowana mozaika osób bogatych i biednych, wykształconych i z nizin społecznych, kobiet i mężczyzn, dziewcząt i młodzieńców pozwoliła zasmakować w typie pisarstwa Eleny Ferrante. A ciekawość oczywiście podsyciła wielka niewiadoma, jaką jest sama postać pisarki. Nam książka się spodobała i chętnie przeczytamy inne tytuły.