Inauguracyjne spotkanie miało miejsce 8 maja 2008 r. o godz. 10 w miejskiej czytelni. Grupę założycielską stworzyło pięć pań, z których cztery do dziś są nadzwyczaj aktywne: Alicja Jabłońska, Halina Jaroszewicz, Maria Jaworska, Wanda Kukier i Henryka Omilanowicz. Opiekunem (moderatorem) grupy była Ewa Klisowska, pracownik czytelni dla dorosłych. Wspólnie ustalono częstotliwość spotkań i dobór lektury. Pierwszą książką była „Lala” Jacka Dehnela. W ciągu 10 lat działalności Klubu nasze dyskusje skupiły się wokół 88 tytułów, wśród których były powieści, literatura faktu, biografie. Z przeprowadzonego rankingu książek, które najbardziej przypadły do gustu, znalazły się „Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno” - Michele Fitoussi, „Niczego nie żałuję - życie Edith Piaf”- Philippe Crocq, Jean Mareska, „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” - Pär-Ol Jonas Jonasson, „Zielone drzwi” - Katarzyna Grochola, „Wszystko wina kota” - Agnieszka Lingas-Łoniewska.

W holu biblioteki można obejrzeć retrospektywny kolaż obwolut wszystkich omawianych książek oraz przeglądnąć kroniki Klubu.