396Podczas tegorocznej – VII edycji NOCY BIBLIOTEK - zrealizowanej w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie – nie było czasu na nudę. Nasze spotkania poświęciliśmy Stanisławowi Lemowi, który w tym roku obchodzi 100. rocznicę urodzin. Biblioteki zamieniły się w miejsca pełne łamigłówek i intelektualnych zagwozdek – dostosowanych do wieku uczestników wydarzenia. Były krzyżówki i zagadki dla młodszych i ESCAPE ROOM dla starszej młodzieży. Czytaliśmy wybrane bajki ze zbioru „Bajki robotów” i dyskutowaliśmy o nich. W czasie zajęć plastycznych można było wykonać z materiałów przeznaczonych do recyklingu własnego robota lub kosmicznego rycerza .
Warto było uczestniczyć w tym wydarzeniu