509Międzynarodowy Dzień Teatru to znakomita okazja aby zaprezentować na szkolnej scenie własne talenty aktorskie. Z tej okazji młodzież z klasy IV i V pod opieką nauczycielki języka polskiego i bibliotekarki z filii w Długiem przygotowała spektakl pt. „Legenda o warszawskim bazyliszku” pióra Wandy Chotomskiej. Nie zabrakło odpowiedniej oprawy - scenografii i rekwizytów, do wykonania których użyliśmy materiałów ekologicznych ( papieru, kartonów i kawałków sznurka). Strój dla Bazyliszka powstał ze starych firanek i rolet okiennych, które z kolei posłużyły do wykonania nakrycia głowy. Aktorzy wypadli znakomicie, o czym świadczyła reakcja publiczności, która nagrodziła ich brawami. Wszystkim zaangażowanym w nasz szkolny projekt BARDZO DZIĘKUJEMY!