515Z okazji Światowego Dnia Poezji Biblioteka we współpracy ze Szkołą Podstawową w Długiem przygotowała konkurs recytatorski pod hasłem „WITAMY WIOSNĘ WIERSZEM”, skierowany do uczniów klas 1-3. Dzieci przygotowały utwory o tematyce wiosennej i tego dnia zaprezentowały swoje wiersze przed jury i publicznością. Spośród szesnastu osób, biorących udział w konkursie jury konkursowe wyłoniło trójkę zwycięzców i przyznało trzem osobom wyróżnienia. Ocenie podlegały: wymowa, interpretacja, dobór utworu i ogólne wrażenie artystyczne (estetyczne). Wszystkim uczestnikom BARDZO DZIĘKUJEMY za aktywny udział a laureatom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!