52622 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, który w swym założeniu ma promować ochronę środowiska, rozszerzać świadomość ekologiczną i inicjować życie w zgodzie z naturą. Dzień Ziemi jest okazją aby zastanowić się jak możemy się przyczynić do poprawy naszej świadomości ekologicznej. Z pomocą, przychodzą nam książki! np.” Dbam o środowisko” Karoliny Matogi, „Plastik fantastik ?”Eun – Ju Kim.
W ramach zajęć bibliotecznych zorganizowanych we współpracy ze świetlicą szkolną w SP w Siecieborzycach, dzieci miały możliwość zaznajomić się tymi książkami. Następnie odpowiadały na pytania jak one dbają o czystość naszej planety, uczyły się właściwej segregacji śmieci a na zakończenie wykonały plakaty z przesłaniem JAK DBAM O ZIEMIĘ!

Facebook Likebox Slider