527Ziemia, na której żyjemy jest naszym domem, dlatego warto o nią dbać, nie tylko od święta. Dzień Ziemi to świetna okazja do przeprowadzenia zajęć na temat ochrony środowiska. Uczniowie SP w Długiem podczas przerw między lekcjami mieli sposobność odwiedzić bibliotekę i skorzystać z przygotowanej przez książnicę oferty . Młodzi uczestnicy zajęć mogli wykazać się wiedzą na temat poprawnej segregacji odpadów, lub dać upust fantazji podczas tworzenia kolorowych kwiatów z gazety. Piękne kwiaty posłużyły do ozdoby naszej ekologicznej łąki kwietnej, którą wykonano tylko z materiałów przyjaznych naturze. A kogo zmęczyły te aktywności, mógł usiąść w kąciku czytelniczym, zaczytać się książkach o tematyce ekologicznej i odpocząć.

Facebook Likebox Slider