530Pięciolatki z przedszkola „Pod Dębami” postanowili uczcić Dzień Książki i Praw Autorskich wizytą w bibliotece.
Dzieci poznały krótką historię książki oraz drogę jaką musi ona przejść by trafić do czytelnika. Spotkanie było okazją do zaprezentowania różnych form książki w zbiorach naszej biblioteki, od najstarszych do tych współczesnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się książki pisane alfabetem Braille’a.
Na zakończenie naszego spotkanie wykonaliśmy ilustracje do wiersza J. Tuwima „Lokomotywa”, i w ten sposób powstała nasz kolorowa „książeczka”.
Dziękujemy za aktywny udział w zajęciach