551Pierwszy tydzień zajęć w bibliotece upłynął pod hasłem „Podróże wakacyjne - śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”. Odwiedziliśmy dwa kraje: Chiny i legenda o smoku Chi-lin, który jest mitycznym chińskim stworzeniem z głową smoka, tułowiem konia, pokrytym rybią łuską. Ukazywał się on nieskorumpowanym urzędnikom, którym przynosił siłę, energię, dobre zdrowie i bogactwo. Drugim krajem, który zwiedziliśmy jest Japonia kojarząca nam się z kwitnącą wiśnią, ryżem i herbatą. Warto zaznaczyć, że japońską ceremonię parzenia herbaty uważa się za najbardziej wyszukaną na świecie.