Święta Bożego Narodzenia są dla nas zawsze okazją do złożenia wszystkim czytelnikom i użytkownikom serdecznych życzeń. W tym roku otulamy je  puszystymi chustami, które prezentuje Pani Barbara Kominek. Ozdoby choinkowe wykonane na szydełku również wyszły spod ręki Pani Barbary. Natomiast, jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował się jakim upominkiem obdarzyć najbliższych, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą książek do zakupu. Nowe pozycje, ciekawe tytuły – dla każdego coś dobrego. Gorąco zapraszamy do odwiedzenia biblioteki jeszcze przed świętami i wypożyczenia interesujących filmów i poczytnych książek z nowowydaną powieścią Krystyny Mirek „Tylko jeden wieczór”!

87

Szprotawska Biblioteka na kilka godzin zmieniła się w pracownię świątecznych świec.  Głównym sposobem dekoracji były gotowe elementy z wosku, które nakładaliśmy na świece. Były cekiny, gałązki, wstążeczki i mnóstwo brokatu.

I MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM I 30 MIEJSCE W POLSCE DLA SZPROTAWSKIEJ BIBLIOTEKI W RANKINGU BIBLIOTEK RZECZPOSPOLITEJ !

79"Spotykam tutaj najbardziej kulturalne gminy w Polsce, gdyż te wyróżnienia to ciężka praca pracowników bibliotek, ale także oznaka dbałości samorządów o instytucje kultury jakimi są biblioteki" - takimi słowami dyrektor Instytutu Książki otworzył galę wręczenia dyplomów w Bibliotece Narodowej w Warszawie.

W Rankingu wzięto pod uwagę wiele wskaźników min. ilość wypożyczeń i odwiedzin, powierzchnię biblioteki, ilość zakupionych nowych książek, pozyskiwanie środków, tytuły prasy, szkolenia pracowników, e-booki czy komputeryzację biblioteki.

"Dziękuję wszystkim użytkownikom biblioteki za to, że odwiedzają bibliotekę i korzystają z naszej oferty, a także władzom samorządowym za wsparcie i zapewnienie odpowiednich środków na działalność. Szczególne podziękowania kieruję do pracowników szprotawskiej biblioteki, bo to głównie dzięki ich zaangażowaniu, ciekawym pomysłom i wielkiej pasji stworzyliśmy bibliotekę atrakcyjną, nowoczesną, bibliotekę na miarę XXI wieku" - mówi dyrektorka szprotawskiej książnicy.

 

80

Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie wzięła udział w projekcie „Mirabelka-kiełkująca historia w stolicy”, zorganizowanym przez Lustro Biblioteki. 
16 listopada odbyły się warsztaty, podczas których młodzież zapoznała się z książką Cezarego Harasimowicza „Mirabelka”. Wysłuchaliśmy fragmentu, oglądaliśmy film, w którym autor opowiedział o historii drzewka.
„Fajne też jest to, że rodzimy owoce, które są słodkie i które dają radość ludziom, bo ludzie robią z naszych żółtych kulek kompoty, używają naszych owoców do pieczenia ciasta i przyrządzają z nich też inne bardzo smaczne, słodkie potrawy.”

Na stolikach drzewka, pod nimi słodkie mirabelki, a przy nich zaproszeni goście. To niezwykłe drzewko i jego opowieść otoczyliśmy naszą własną, szprotawską. Zaproszone panie, Halina i Wanda opowiedziały nam o swoim dzieciństwie, o tym jak czasy wojny i okupacji wpłynęły na ich życie. Nie mniejsze wrażenie na młodych osobach wywarły zdjęcia naszego miasta, były fotografie z początku XX wieku, z okresu powojennego a także współczesne. Zadaniem uczestników było odgadnięcie jaka to ulica dzisiaj. Przy scenie „wyrosła” Mirabelka, na której każdy zawiesił własny owoc, wysłuchaliśmy piosenek „Skrzydła”, „Biały orzeł”, „Batalion” w wykonaniu Sieciolinek oraz „Ja śpiewam piosenki” i „Zimny drań” w wykonaniu Weroniki.
Bardzo dziękujemy pani Dorocie z Filii Biblioteki w Siecieborzycach za przygotowanie z dziećmi „Drzewek pamięci” oraz za czynny udział w projekcie. 
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym dniu.

Kalendarz

Nowości zakupione z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

Facebook Likebox Slider