184W holu Biblioteki postanowiliśmy zorganizować ekspozycję książek dotyczących opieki nad dziećmi i wychowania ich. Prezentacja ta przeznaczona jest dla rodziców i opiekunów dzieci najmłodszych. Wszystkie pozycje książkowe są na bieżąco dostępne w Wypożyczalni dla Dorosłych. Zapraszamy.

1838 czerwca obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Oceanów. Święto pozwala przedstawić oceany jako bogaty i różnorodny świat. Widzimy piękno i majestat niezmierzonych przestworzy oceanicznych. Celem takich obchodów jest też zainteresowanie ludzi  światem podwodnym, głębinami, zwierzętami  raf koralowych. Proponujemy dorosłym i dzieciom sięgnięcie do ciekawej literatury marynistycznej i filmów przygotowanych przez National Geographic.

178Kolejne spotkanie I grupy DKK w Szprotawie poświęciłyśmy na podzielenie się opiniami o książce Anny J. Szepielak Francuskie zlecenie. Wszystkim lektura powieści sprawiła przyjemność. Oceniłyśmy książkę jako świetną na czas wypoczynku na leżaku. Napisana bardzo lekko, ale momentami zaskakująca. Dwie płaszczyzny czasowe tylko nadawały treści charakteru. Biorąc zaś pod uwagę poszczególne postacie książki, większość pań zachwyciła postać Elizy – mądrej, przebojowej i mocno stąpającej po ziemi wnuczki Konstancji. Ciekawą osobowością był też Aleksander. Choć młodziutki, to już z ukształtowanymi zainteresowaniami. Książka jest doskonała na poprawę nastroju, więc polecamy ją gorąco.

182W roku 2019 Dzień Kosmosu przypada we wtorek 21 maja. Święto ustanowione zostało z inicjatywy amerykańskich astronautów. Jego przesłaniem jest nie tylko upamiętnienie wysiłków związanych z poznawaniem przestrzeni kosmicznej, ale i zainspirowanie naukowców do dalszych działań. Wydawnictwo Wiedza i Życie w związku ze świętem przygotowało całą gamę interesujących plakatów Kosmosu, które prezentujemy na wystawie w towarzystwie albumów i książek popularno-naukowych.

174Klub Młodzi Dla Świata ze szprotawskiej biblioteki świętowanie Tygodnia Bibliotek zakończył znakomicie! Na specjalne zaproszenie Czytelni Komiksów i Gazet NOVA z Poznania młodzież wzięła udział w Dniu Darmowego Komiksu.
Klubowicze uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Spellbooka na temat „6 błędów, których musisz unikać w swoich komiksach”.

Facebook Likebox Slider