"Byłoby dobrze, gdyby bajka chciała przyjść wtedy, kiedy się ją wzywa, ale to wielka dama, przychodzi tylko wtedy, kiedy ma na to ochotę." H.Ch. Andersen

Wspólnie z przedszkolakami staraliśmy się Ją przywołać  podczas spotkania w Bibliotece. Wchodziliśmy w świat bajek i baśni za pomocą rekwizytów, szukaliśmy Jej na ilustracjach książek, a także podczas zabawy w zatrute jabłko. Czy udało nam się?
Zapytajcie dzieci...

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów, niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków, nasz kraj odzyskał suwerenność. Wpisując się w obchody uroczystości 11. listopada, proponujemy prześledzenie drogi Polaków do odzyskania niepodległości, którą wyznaczał Józef Piłsudski wraz z innymi ważnymi postaciami historycznymi. Niebywałe zbiory pamiątek (orderów, odznaczeń, numizmatów i innych ciekawostek) wypożyczył Bibliotece na czas ekspozycji pan Jan Kaniuk. Całość wystawy prezentujemy w holu Biblioteki przy al. Niepodległości do końca listopada. Gorąco zapraszamy mieszkańców w nasze podwoje od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia placówki.

63Dnia 24 października w Miejskiej Bibliotece spotkał się z nami pan Marian Łysakowski - pedagog, podróżnik, pilot wycieczek, kolekcjoner dzwonków i janczarów. W spotkaniu udział wzięli uczniowie szprotawskich Szkół  Podstawowych.
Wszystkim dziękujemy za udział w spotkaniu.

18 października br. w szprotawskiej bibliotece został zorganizowany Regionalny Festiwal Kodowania. Na to wydarzenie złożyły się różnorodne pokazy i warsztaty związane z programowaniem min.: pokaz funkcji drukarki 3D, kodowanie robotów Lego Mindstorms i robotów Photon, działanie i elementy nowoczesnej drukarni. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa „Ale to już było” (Old Room).
W inicjatywie udział wzięli uczniowie i nauczyciele szprotawskich szkół podstawowych.
Regionalny Festiwal Kodowania organizowany jest w ramach projektu "Link do przyszłości. Edukacja. Programowanie. Rozwój". Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy Youth Spark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i prowadzącym.

Facebook Likebox Slider