logo MBPW 2018 roku zakupiliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie i 5 filii bibliotecznych 324 książki  za 9163 złote w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. Operatorem Priorytetu jest Biblioteka Narodowa.

Promocja nowości

logo BN   logo Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szprotawska biblioteka otrzymała wyróżnienie od Narodowego Instytutu Dziedzictwa za organizację tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa, na które składały się różne inicjatywy związane z promocją dziedzictwa kulturowego min. wystawy w budynku szprotawskiej biblioteki i na filiach wiejskich, Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" przez mieszkańców, spotkania tematyczne oparte na rozmowach z seniorami.

W ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa wyróżnienia otrzymali organizatorzy najciekawszych wydarzeń. Motywem tegorocznej edycji była „Niepodległa dla wszystkich!” – hasło nawiązujące do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W każdym województwie przyznano po pięć wyróżnień instytucjom kultury, muzeom, organizacjom pozarządowym, osobom dla których historia, zabytki i kultura  są ważnym aspektem w popularyzacji i upowszechnianiu  wiedzy o dziedzictwie kulturowym.

Szprotawska Biblioteka na kilka godzin zmieniła się w pracownię świątecznych świec.  Głównym sposobem dekoracji były gotowe elementy z wosku, które nakładaliśmy na świece. Były cekiny, gałązki, wstążeczki i mnóstwo brokatu.

Święta Bożego Narodzenia są dla nas zawsze okazją do złożenia wszystkim czytelnikom i użytkownikom serdecznych życzeń. W tym roku otulamy je  puszystymi chustami, które prezentuje Pani Barbara Kominek. Ozdoby choinkowe wykonane na szydełku również wyszły spod ręki Pani Barbary. Natomiast, jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował się jakim upominkiem obdarzyć najbliższych, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą książek do zakupu. Nowe pozycje, ciekawe tytuły – dla każdego coś dobrego. Gorąco zapraszamy do odwiedzenia biblioteki jeszcze przed świętami i wypożyczenia interesujących filmów i poczytnych książek z nowowydaną powieścią Krystyny Mirek „Tylko jeden wieczór”!

Nowości zakupione z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

Facebook Likebox Slider