Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Rybak
Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie zaprasza serdecznie na spotkanie autorskie z poezją pani Katarzyny Rybak.
Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie zaprasza serdecznie na spotkanie autorskie z poezją pani Katarzyny Rybak.
Dzień Kobiet to moment, który pomału nabiera innego charakteru niż w okresie PRL. To czas, kiedy panie cieszą się z tego, że bardziej i mniej bliskie osoby, oprócz (wcale niekoniecznych) upominków, dają sobie też do zrozumienia, że kobiety są ważną częścią społeczności. I o to chodziło też nam, bibliotekarkom, kiedy na spotkanie autorskie zaprosiłyśmy Agnieszkę Janiszewską. Ta niezwykle ciepła osoba opowiedziała gościom w bibliotece o swojej pracy i twórczości, w której porusza niezwykle ważne społecznie tematy. Dziękujemy autorce i Państwu, że mogliśmy być w piątkowe popołudnie razem!
Idą uczniowie na spotkanie autorskie… i czego oczekują? Na pewno nie tego, co u nas otrzymali! Uczniowie klasy VII A z SP 1 uczestniczyli w spotkaniu w Bibliotece Publicznej z panem Jerzym Wilanowskim – leśnikiem, fanem literatury fantastyczno-naukowej, autorem książek i opowiadań o różnej tematyce. Pan Jerzy zadziwił młodych odbiorców ciekawym ujęciem praktycznych informacji z warsztatu pisarskiego i wydawniczego. Rozmowę nieoczekiwanie wzbogacił prezentacją filmu, który został przygotowany na bazie jednego z jego opowiadań.
Dziękujemy za interesujące spotkanie i polecamy najnowszą książkę pana Jerzego pt. "Wilczy Księżyc", która oczywiście znajduje się w naszych bibliotecznych zbiorach.
Dnia 18 października 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie, filia Leszno Górne, odbyło się spotkanie pod hasłem: "Wieczór z poezją".
Autorka wierszy „Wyznania. Wiersze z duszą”, pani Katarzyna Rybak, postanowiła swoją twórczością opisać osobistą przeszłość w wymiarach tęsknoty, rozstania i czekania.
Dziękujemy pani Małgorzacie Augustyniak, nauczycielce Szkoły Podstawowej, która pomogła w przygotowaniu tego wieczoru, oraz wszystkim obecnym za żywą piątkową dyskusję.
Tajemnice regionu i zamku Czocha w świetle nieznanych dokumentów z archiwów całego świata – to temat najnowszej książki autorów, których gościliśmy w naszej Bibliotece po raz drugi. Piotr Kucznir i Agnieszka Łabuz, z niezwykłą pasją, wprowadzili nas w świat archiwów i zapoznali z dokumentami, o których istnieniu wiele osób nie miało pojęcia. Na spotkanie zaprosiliśmy szprotawskich seniorów, którzy w październiku obchodzą swoje święto. Był to upominek od nas dla przyjaciół Biblioteki, gdyż pamiętaliśmy, z jakim zaciekawieniem odebrali poprzednie spotkanie z autorami. Piotr Kucznir i Agnieszka Łabuz stanęli na wysokości zadania, a ich ekspresywne wystąpienie rozgrzało wyziębione, z powodu braku ogrzewania, wnętrze biblioteki.
Serdecznie dziękujemy zarówno autorom, jak i wspaniałym szprotawskim seniorom.
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Biblioteka w Szprotawie zorganizowała spotkanie z Martą Maj – autorką uroczych książek o psie Preclu. Spotkania z autorką i bohaterem serii – psem Preclem odbyły się także w filiach w Lesznie Górnym i Wiechlicach. Uczestnicy warsztatów – uczniowie szkół podstawowych – wysłuchali jednego z opowiadań pt. „Precel idzie na spacer” i poznali wiele ciekawostek na temat czworonożnych przyjaciół. Na zakończenie Precel wykonał kilka sztuczek ku uciesze dzieci.
Wczorajsze popołudnie (15 maja) było dla nas wyjątkowe. Po pierwsze, był to ostatni dzień święta bibliotek i bibliotekarzy – kończył się Tydzień Bibliotek. Po drugie, świętowaliśmy w doborowym towarzystwie. Mieliśmy niekłamaną przyjemność gościć zielonogórskiego pisarza, autora wielu thrillerów i książek kryminalnych, Przemysława Piotrowskiego.
Na spotkanie z autorem przyszli czytelnicy, których losy Igora Brudnego i spółki pochłaniają bez reszty. Przyszli też przyjaciele Biblioteki oraz młodzież ze szprotawskiej szkoły rolniczej z wychowawczyniami.
A jakie było spotkanie? REWELACYJNE! Nie spodziewaliśmy się, że poznamy tyle smaczków i historii z życia pisarza. Dziękujemy mu za to i obiecujemy, że (cytując klasyka) co wydarzyło się w Szprotawie, zostaje w Szprotawie! Nie zdradzimy, jakie to były informacje, bo przecież na spotkania autorskie może przyjść każdy.
Obserwujcie, drodzy czytelnicy, FB swoich bibliotek, bo warto!
P.S. do Przemysława Piotrowskiego: Panie Przemku, proszę pamiętać o tym, co powiedziała nasza czytelniczka, że imię Brudnego czytane od końca określa jego charakter, i tylko najlepszy pisarz mógł z nazwaniem postaci tak dobrze trafić.
Środa 17 stycznia 2024 r. zapisze się w kronice naszej biblioteki jako dzień, w którym autorzy książek o zamku Czocha porwali nas w nurty fascynujących historii. Pani Agnieszka Łabuz i pan Piotr Kucznir przeprowadzili nas wirtualnie po zakamarkach warowni, przytoczyli wiele anegdot, pokazali unikalne dokumenty. Ciekawy sposób przekazania nieznanych i sensacyjnych informacji sprawił, że zarówno młodzież licealna, jak i szprotawscy seniorzy, mają niekłamaną ochotę na ponowne spotkanie z autorami w Szprotawie i na samym zamku. Dwie godziny gawędy minęły w bardzo sympatycznej atmosferze. Dziękujemy autorom i wszystkim gościom za miły i dobrze spędzony czas.