195To już ósma odsłona polskiej akcji społecznej .Akcja Narodowe Czytanie zapoczątkowana w 2012 roku ma na celu propagowanie znajomości literatury narodowej i czytelnictwa. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie, wśród nich znalazła się „Katarynka” Bolesława Prusa. Historia pana Tomasza , niewidomej dziewczynki i muzyka katarynki stały się scenerią akcji w Szkole Podstawowej w Siecieborzycach. Do wspólnego czytania zostali zaproszeni :radni do Rady Miasta i Gminy Szprotawa pani Beata Jakowicka i pan Ireneusz Ganczar, dyrektor szkoły pan Jan Suchecki , sołtys pani Jadwiga Turek, mieszkanki Siecieborzyc i Witkowa pani Anna Kacprzak i Mariola Seternus oraz uczniowie szkoły. Spotkanie przygotowały Biblioteka Publiczna i Szkolna w Siecieborzycach oraz nauczyciel j. polskiego i muzyki.