16 lutego br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Siecieborzycach spotkali się na konkursie ortograficznym pod hasłem: „ MISTRZ ORTOGRAFII’’, nad którym honorowy patronat objął Burmistrz Szprotawy- Pan Mirosław Gąsik. W konkursie wzięło udział 43 uczniów klas III – VIII.
Celem konkursu było propagowanie kultury języka ojczystego oraz znajomości zasad ortografii i interpunkcji wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.
Komisję konkursową, która czuwała nad sprawną organizacją konkursu, stanowili: Jan Suchecki, Dorota Klimejko, Beata Jakowicka i Zofia Wilczyńska- Mazurek.
Podczas ortograficznych zmagań dzieci rozwiązywały krzyżówki, uzupełniały teksty brakującymi literami, pisały dyktando. O wysokim poziomie rywalizacji świadczył fakt, że poza testem, w którym wystąpiły liczne pułapki ortograficzne kilkoro dzieci stanęło do dogrywki. Ona wyłoniła wyśmienitych znawców naszych trudnych zasad pisowni języka polskiego.
Uroczyste wręczenie nagród, którego dokonali: Dyrektor szkoły – Jan Suchecki, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie - Marzena Cioch - Ciućmańska oraz z ramienia Burmistrza- Panie: Iwona Stańczak i Agnieszka Greszta miało miejsce 21 lutego w MIĘDZYNARODOWYM DNIU JĘZYKA OJCZYSTEGO. Tytuł laureata ,, MISTRZ ORTOGRAFII'' w poszczególnych klasach otrzymali:
klasa III- Alan Sułek
klasa IV- Olivier Kamiński
klasa V- Nikola Załęcka
klasa VI- Michał Kozieł
klasa VIII – Lena Sawron.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.