„Krótkie życie ubrań” – wielka wygrana i spotkanie z Mikserem!
R. Migas, Grand Prix za projekt proekologiczny "Krótkie życie ubrań" w programie "Ocalimy Świat", „Bibliotekarz Lubuski” 2025, nr 2/2024-1/2025, s.69
R. Migas, Grand Prix za projekt proekologiczny "Krótkie życie ubrań" w programie "Ocalimy Świat", „Bibliotekarz Lubuski” 2025, nr 2/2024-1/2025, s.69
R. Migas, Kaczka Dziwaczka podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Długiem, „Bibliotekarz Lubuski” 2025, nr 2/2024-1/2025, s.57
Tydzień Bibliotek nadal trwa! Z tej okazji zapraszamy wszystkich serdecznie na spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem – pisarzem, dziennikarzem i autorem wielu powieści kryminalnych. Bądźcie z nami już w najbliższy czwartek, 15 maja, o godzinie 16:00!
Z okazji Tygodnia Bibliotek filię biblioteczną w Lesznie Górnym odwiedziła klasa V, by wspólnie świętować to wyjątkowe wydarzenie. W ramach spotkania sięgnęliśmy po bajkę z teatrzyku kamishibai pt. „Odważny struś zostaje strażakiem” – opowieść, która w przystępny sposób porusza ważne tematy, takie jak potrzeba akceptacji, rozwiązywanie konfliktów czy budowanie poczucia własnej wartości.
Dziękujemy za miłą wizytę i wspólnie spędzony czas!
35 lat z książką i ludźmi – jubileusz pracy naszej koleżanki Doroty Klimejko w Szprotawskiej Książnicy!
To wyjątkowa okazja, by wyrazić uznanie dla jej wieloletniego zaangażowania, pasji i nieocenionego wkładu w rozwój naszej biblioteki oraz promocję czytelnictwa wśród mieszkańców Szprotawy.
Przez ponad trzy dekady dała się poznać jako osoba niezwykle oddana swojej pracy, z sercem otwartym na ludzi i książki. Jej uśmiech, życzliwość i niegasnąca energia towarzyszyły kolejnym pokoleniom czytelników – od najmłodszych, którym z zapałem czytała bajki, po seniorów, którzy chętnie zaglądali do biblioteki nie tylko po lekturę, ale i po dobre słowo.
To dzięki takim osobom jak ona biblioteka jest miejscem żywym, inspirującym i przyjaznym – prawdziwym centrum kultury i spotkań.
Droga Pani Doroto, dziękujemy za te 35 lat pięknej, mądrej i pełnej serca pracy! Życzymy zdrowia, radości każdego dnia, wielu sukcesów – zawodowych i osobistych – oraz nieustającej satysfakcji z bycia częścią naszej bibliotecznej rodziny.
Niech kolejne lata będą równie barwne i inspirujące jak karty najpiękniejszej powieści!
Już niebawem spotkanie z utalentowaną i pełną pasji kobietą — Zofka Hand Made.
Jej rękodzieło podbije Wasze serca i zainspiruje do działania!
MBP Szprotawa serdecznie zaprasza!
Nie przegapcie tej okazji – będzie kreatywnie, kolorowo i magicznie!
Uwaga: liczba miejsc ograniczona!
Relacja z wydarzenia w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
Dnia 9 maja odbyła się wyjątkowa uroczystość będąca częścią obchodów XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Biblioteka. Lubię tu być”, które idealnie oddaje ducha współczesnych instytucji kultury – otwartych, twórczych i angażujących.
Z tej okazji zorganizowaliśmy dla Państwa wspólną zabawę – trzecią edycję Literackiej Gry Miejskiej pod hasłem „Nie czuję jak rymuję, czyli wierszokleci na start!”. Uczestnicy mieli okazję nie tylko dobrze się bawić, ale również sprawdzić swoje literackie umiejętności.
Mamy nadzieję, że Literacka Gra Miejska stanie się naszą lokalną tradycją, która co roku będzie przyciągać nowych miłośników słowa pisanego. W tegorocznej edycji wzięło udział 60 osób, rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych: do 18. roku życia oraz powyżej 18. roku życia. Emocje sięgały zenitu, a walka o zwycięstwo była naprawdę zacięta!
Zwycięzcy:
kategoria młodsza: Zespół Szkół Technicznych i Branżowych ze Szprotawy,
kategoria starsza: Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów ze Szprotawy.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom! Dziękujemy za zaangażowanie, uśmiech i pozytywną energię, jaką wnieśliście do tego dnia. Podziękowania kierujemy także do wszystkich osób zaangażowanych w organizację wydarzenia – bez Was ta gra nie mogłaby się odbyć.
Na zakończenie życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego świętowania Tygodnia Bibliotek – niech biblioteka będzie zawsze miejscem, do którego chce się wracać!
Pierwsze (historyczne!) spotkanie członkiń Sielskiej Biblioteki rozpoczęłyśmy od recenzji wzruszającej książki Jojo Moyes "Kiedy odszedłeś". To będzie nasza tradycja w bibliotece w Długiem — na początku każdego spotkania chętni uczestnicy będą mogli opowiedzieć o książce, którą ostatnio przeczytali, która ich szczególnie poruszyła i którą chcieliby polecić innym.
Następnie, ze starej książki, Panie wykonały sowę, która — jak każdy pewnie wie — jest symbolem mądrości i mocno kojarzy się z biblioteką.
Nie zabrakło też zabawy integracyjnej z kostką, na której ściankach były twarze odzwierciedlające różne emocje. Każda z Pań rzucała kostką, nazywała emocję i opowiadała historię z własnego doświadczenia, podczas której przeżywała podobne uczucie.
Rewelacyjnie było spędzić czas w Waszym towarzystwie! Zdecydowanie za szybko się ono skończyło.
Kolejne spotkanie już w czerwcu!
Kolejne spotkanie z cyklu „Ocalimy Świat”. Tym razem młodzież z VII klasy Społecznej Szkoły Podstawowej w Szprotawie dowiedziała się więcej na temat pożarów, o których opowiedziała pani Alicja z Nadleśnictwa.
Dziś skończyliśmy komiks, który rozpropagujemy wśród uczniów młodszych klas podczas kolejnego spotkania.