Dzięki współpracy MBP filia w Wiechlicach ze Szkołą Podstawową w Wiechlicach oraz biblioteką szkolną mieliśmy możliwość zorganizowania spotkania online dla klas I-III.

331„Tobi uczy, Tobi bawi zdrowia mądrość Wam wyjawi”, pod takim hasłem dzieci mogły uczestniczyć w spotkaniu autorskim. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy: ile posiłków powinniśmy zjadać w ciągu dnia, jak ważne jest to co jemy i w jakich godzinach, ile kalorii maja przetworzone posiłki, a jak zdrowe są te, które zrobimy sami z pomocą rodziców. Posiłki wcale nie muszą być nudne, a wręcz przeciwnie mogą być zdrowe oraz kolorowe, dla każdego znajdzie się coś dobrego.
Bardzo dziękujemy Pani Marzenie za wspaniałą prezentację w której znalazło się tak wiele ważnych zagadnień dotyczących zdrowego odżywiania. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały oraz słuchały tego wszystkiego, co Pani miała Nam do przekazania.

w103 marca 2020 roku na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie, w Szkole Podstawowej w Wiechlicach odbyło się spotkanie z Panią Ewą Kołodziejską autorką książki "Jaszczurka Cziczi". Autorka opowiadała dzieciom zarówno o przygodach i podróżach tytułowej jaszczurki ale również o tym skąd biorą się pomysły na nowe książki i dlaczego miejsca, które odwiedza główna bohaterka są dla Niej samej tak bliskie i ważne. My już wiemy, że kupując książki Pani Ewy możemy pomóc innym chorym dzieciom z fundacji "Żar serca". Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

252

28.11 w Wiechlicach na spotkaniu DKK omawialiśmy książkę Wojciecha Widłaka pt. Pan Kuleczka Skarby. Jest to ósma część z serii Pan Kuleczka. W tej części widzimy rzeczy które są dla nas ważne, jednak nie są to dobra materialne, tylko takie do których czujemy sentyment lub które z jakichś powodów są nam potrzebne.
Bohaterami tej serii jest tytułowy Pan kuleczka, pies Pypeć, kaczka Katastrofa oraz mucha Bzyk-Bzyk. W dziesięciu opowiadaniach przytrafiają im się różne, krótkie przygody. Na spotkaniu spodobała nam się przygoda z deszczem, do której wykonaliśmy prace plastyczne.

247

28.11 w Wiechlicach na spotkaniu DKK omawialiśmy książkę Wojciecha Widłaka pt. Pan Kuleczka Skarby. Jest to ósma część z serii Pan Kuleczka. W tej części widzimy rzeczy które są dla nas ważne, jednak nie są to dobra materialne, tylko takie do których czujemy sentyment lub które z jakichś powodów są nam potrzebne.
Bohaterami tej serii jest tytułowy Pan kuleczka, pies Pypeć, kaczka Katastrofa oraz mucha Bzyk-Bzyk. W dziesięciu opowiadaniach przytrafiają im się różne, krótkie przygody. Na spotkaniu spodobała nam się przygoda z deszczem, do której wykonaliśmy prace plastyczne.

153

2 i 3 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty kodowania w Szkole Podstawowej w Wiechlicach.
W zajęciach z programowania i robotyki uczestniczyło aż 5 klas I-III. Uczniowie podczas spotkania mogli samodzielnie sterować robotami, wyznaczać im różne tory przeszkód, zmieniać kolory oraz programować dźwięki, które Photon ma wydać. Było mnóstwo śmiechu, zabawy ale przede wszystkim nauki.

151

29.03.2019 odbyło się spotkanie DKK na filii w Wiechlicach. Tym razem przeczytaliśmy książkę Marcina Brykczyńskiego pt. "12 kolorów". 12 kolorowych wierszy każdy z nas wybrał swój ulubiony i zabrał się ochoczo za czytanie. Następnie stworzyliśmy kwiaty z bibuły, oczywiście w różnych kolorach.

137

 

03.03 - Międzynarodowy Dzień Pisarzy. W filii w Wiechlicach dzieci ćwiczyły sztukę pięknego pisania - kaligrafię. Stalówki oraz atrament poszły w ruch i każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił. Początkowo wszystko zdawało się łatwe, jednak po chwili każdy z nas doszedł do wniosku, że to wcale nie jest taka prosta sprawa. Pomimo starań zdarzały się nam nawet kleksy. Jednak nie zwracaliśmy na to uwagi, ponieważ liczyła się tylko dobra zabawa.

Ferie zimowe na filii w Wiechlicach dobiegły końca. Za sobą mamy niesamowity tydzień, pełen zabaw, eksperymentów i przygód. 
Nasz tydzień zaczęliśmy od wycieczki do planetarium, Centrum Nauki Keplera i parku trampolin Skoko-Loco. Podczas pierwszych zajęć dowiedzieliśmy się gdzie ptaki zimują i jak możemy im pomóc podczas nadchodzących mrozów. W drugiej części zajęć każdy z uczestników wykonał laurkę dla Swojej Babci lub Dziadka. Wyszły nam prawdziwe cudeńka, dzieci włożyły ogrom pracy i serca w swoje dzieła.
Podczas kolejnych dni wykonywaliśmy mały eksperyment, dzięki któremu powstały wspaniałe brokatowe slimy. Czytaliśmy książki, bawiliśmy się i tworzyliśmy różne prace plastyczne. Efekty i przebieg zajęć możemy podziwiać na zdjęciach, a śmiechu i zabawy było co niemiara.

102W dniu 23.01.2019 na spotkaniu DKK w Wiechlicach omawialiśmy książkę pt. „Stare misie nie chodzą po drzewach” Heidi Howarth.
Piękna, prosta i pouczająca opowieść o mądrości, która przychodzi z wiekiem.
Mały miś musi pojechać do swoich dziadków w odwiedziny, ponieważ jego mama ma coś do załatwienia i nie może go zostawić samego w domu. Pomysł oczywiście nie podoba się niedźwiadkowi, bo co można robić ze starszymi niedźwiedziami? Te kilka dni będzie się dłużyło w nieskończoność, a w dodatku jego mama nie zostanie razem z nim. Pomimo wielkiej niechęci mały niedźwiadek zaczyna rozumieć dlaczego dziadkowie, są tak ważnymi członkami rodziny. Nie tylko energia, którą posiada mały niedźwiedź jest ważna. Ważne jest doświadczenie i wiedza zdobywana przez całe swoje życie, którą mogą się podzielić z nami dziadkowie.

88

Podczas Mikołajkowego spotkania DKK na filii w Wiechlicach, omawialiśmy książkę pt. "Zimowe Opowieści Świętego Mikołaja". W Książce znajdziemy przyjemne opowiadania i wierszyki o Świętym Mikołaju oraz jego przyjaciołach. Pogoda za oknem typowo jesienna, ale my przez chwile o tym zapomnieliśmy.

89

5311.10.2018 r. w Szkole Podstawowej w Wiechlicach odbyły się zajęcia z kodowania. Uczniowie z klasy 3a i 1b mieli możliwość zagrania w grę SCOTTY GO oraz mogli sami programować i sterować robotami Photon.
Zajęcia zorganizowano w ramach projektu "Link do przyszłości. Edukacja. Programowanie. Rozwój". Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy Youth Spark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.

 

54


nowosci


bibliotekarz lubuski


 dkk


 czytak plus2


 legimi


 fun media


 0 finansach

Gazeta Wyborcza dla Bibliotek

wyborcza

 

„Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki (www.pitax.pl).”

Schowek01

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

NOWOŚCI

Prasa