102W dniu 23.01.2019 na spotkaniu DKK w Wiechlicach omawialiśmy książkę pt. „Stare misie nie chodzą po drzewach” Heidi Howarth.
Piękna, prosta i pouczająca opowieść o mądrości, która przychodzi z wiekiem.
Mały miś musi pojechać do swoich dziadków w odwiedziny, ponieważ jego mama ma coś do załatwienia i nie może go zostawić samego w domu. Pomysł oczywiście nie podoba się niedźwiadkowi, bo co można robić ze starszymi niedźwiedziami? Te kilka dni będzie się dłużyło w nieskończoność, a w dodatku jego mama nie zostanie razem z nim. Pomimo wielkiej niechęci mały niedźwiadek zaczyna rozumieć dlaczego dziadkowie, są tak ważnymi członkami rodziny. Nie tylko energia, którą posiada mały niedźwiedź jest ważna. Ważne jest doświadczenie i wiedza zdobywana przez całe swoje życie, którą mogą się podzielić z nami dziadkowie.

88

Podczas Mikołajkowego spotkania DKK na filii w Wiechlicach, omawialiśmy książkę pt. "Zimowe Opowieści Świętego Mikołaja". W Książce znajdziemy przyjemne opowiadania i wierszyki o Świętym Mikołaju oraz jego przyjaciołach. Pogoda za oknem typowo jesienna, ale my przez chwile o tym zapomnieliśmy.

89

5311.10.2018 r. w Szkole Podstawowej w Wiechlicach odbyły się zajęcia z kodowania. Uczniowie z klasy 3a i 1b mieli możliwość zagrania w grę SCOTTY GO oraz mogli sami programować i sterować robotami Photon.
Zajęcia zorganizowano w ramach projektu "Link do przyszłości. Edukacja. Programowanie. Rozwój". Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy Youth Spark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.

 

54

Kalendarz

Nowości zakupione z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

Facebook Likebox Slider