153

2 i 3 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty kodowania w Szkole Podstawowej w Wiechlicach.
W zajęciach z programowania i robotyki uczestniczyło aż 5 klas I-III. Uczniowie podczas spotkania mogli samodzielnie sterować robotami, wyznaczać im różne tory przeszkód, zmieniać kolory oraz programować dźwięki, które Photon ma wydać. Było mnóstwo śmiechu, zabawy ale przede wszystkim nauki.

151

29.03.2019 odbyło się spotkanie DKK na filii w Wiechlicach. Tym razem przeczytaliśmy książkę Marcina Brykczyńskiego pt. "12 kolorów". 12 kolorowych wierszy każdy z nas wybrał swój ulubiony i zabrał się ochoczo za czytanie. Następnie stworzyliśmy kwiaty z bibuły, oczywiście w różnych kolorach.

137

 

03.03 - Międzynarodowy Dzień Pisarzy. W filii w Wiechlicach dzieci ćwiczyły sztukę pięknego pisania - kaligrafię. Stalówki oraz atrament poszły w ruch i każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił. Początkowo wszystko zdawało się łatwe, jednak po chwili każdy z nas doszedł do wniosku, że to wcale nie jest taka prosta sprawa. Pomimo starań zdarzały się nam nawet kleksy. Jednak nie zwracaliśmy na to uwagi, ponieważ liczyła się tylko dobra zabawa.

Ferie zimowe na filii w Wiechlicach dobiegły końca. Za sobą mamy niesamowity tydzień, pełen zabaw, eksperymentów i przygód. 
Nasz tydzień zaczęliśmy od wycieczki do planetarium, Centrum Nauki Keplera i parku trampolin Skoko-Loco. Podczas pierwszych zajęć dowiedzieliśmy się gdzie ptaki zimują i jak możemy im pomóc podczas nadchodzących mrozów. W drugiej części zajęć każdy z uczestników wykonał laurkę dla Swojej Babci lub Dziadka. Wyszły nam prawdziwe cudeńka, dzieci włożyły ogrom pracy i serca w swoje dzieła.
Podczas kolejnych dni wykonywaliśmy mały eksperyment, dzięki któremu powstały wspaniałe brokatowe slimy. Czytaliśmy książki, bawiliśmy się i tworzyliśmy różne prace plastyczne. Efekty i przebieg zajęć możemy podziwiać na zdjęciach, a śmiechu i zabawy było co niemiara.

102W dniu 23.01.2019 na spotkaniu DKK w Wiechlicach omawialiśmy książkę pt. „Stare misie nie chodzą po drzewach” Heidi Howarth.
Piękna, prosta i pouczająca opowieść o mądrości, która przychodzi z wiekiem.
Mały miś musi pojechać do swoich dziadków w odwiedziny, ponieważ jego mama ma coś do załatwienia i nie może go zostawić samego w domu. Pomysł oczywiście nie podoba się niedźwiadkowi, bo co można robić ze starszymi niedźwiedziami? Te kilka dni będzie się dłużyło w nieskończoność, a w dodatku jego mama nie zostanie razem z nim. Pomimo wielkiej niechęci mały niedźwiadek zaczyna rozumieć dlaczego dziadkowie, są tak ważnymi członkami rodziny. Nie tylko energia, którą posiada mały niedźwiedź jest ważna. Ważne jest doświadczenie i wiedza zdobywana przez całe swoje życie, którą mogą się podzielić z nami dziadkowie.

88

Podczas Mikołajkowego spotkania DKK na filii w Wiechlicach, omawialiśmy książkę pt. "Zimowe Opowieści Świętego Mikołaja". W Książce znajdziemy przyjemne opowiadania i wierszyki o Świętym Mikołaju oraz jego przyjaciołach. Pogoda za oknem typowo jesienna, ale my przez chwile o tym zapomnieliśmy.

89

5311.10.2018 r. w Szkole Podstawowej w Wiechlicach odbyły się zajęcia z kodowania. Uczniowie z klasy 3a i 1b mieli możliwość zagrania w grę SCOTTY GO oraz mogli sami programować i sterować robotami Photon.
Zajęcia zorganizowano w ramach projektu "Link do przyszłości. Edukacja. Programowanie. Rozwój". Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy Youth Spark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.

 

54

Kalendarz