Dzieci z SP 1 odwiedziły bibliotekę aby porozmawiać o baśni.
Opowiadały o znanych im baśniach, słuchały ich fragmentów i rozpoznawały tytuły, odgadywały zagadki i układały baśniowe puzzle.
Pierwszoklasiści wiedzą, że baśń nie tylko bawi, ale również uczy. Bohaterowie baśni to obok postaci realistycznych, postacie fantastyczne. Obok ludzi mądrych i sprytnych spotykamy tu głupców. Dobre osoby występują obok złych. A przyroda w baśni ma często cechy ludzkie.
Dzieci wysłuchały baśni „Książę i żebrak” ze zbioru Baśnie carskiej Rosji, która pokazuje nam, że chytrość nie popłaca

„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” to ogólnopolska akcja, w ramach której miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym.
Przedszkolaki z PK 1, w ramach tej akcji, odwiedziły naszą bibliotekę aby porozmawiać o misiach w literaturze. A jest ich sporo.
Dzieci wysłuchały bajki „Taty misia nigdy nie ma”, spacerowaliśmy po Stumilowym lesie z Kubusiem i oglądaliśmy książki z misiami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują.

Wbrew pozorom święto to nie jest skierowane wyłącznie do najmłodszych. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.

Poniżej przedstawiamy prace szprotawskich grup przedszkolnych dostarczone na konkurs "Ulubiona bajka literacka".

Dzieci z Przedszkola nr 2, przyłączyły się do obchodów Dnia Kropki w naszej Bibliotece.
Spotkanie zaczęliśmy od przeczytania książki "The Dot", która opowiada o świecie małej Vashti i kropce, dzięki której ta mała dziewczynka uwierzyła w siebie.
Ta historia uświadomiła nam, że każdy ma jakieś zdolności i umiejętności. Trzeba tylko uwierzyć w siebie.
Dzieci tworzyły obrazki z kolorowych kropek – nakrętek oraz dorysowywały dowolne elementy do  kół tworząc swój obrazek