„Dziecko zostało uznane za człowieka, za istotę, z którą trzeba się liczyć, której nie wolno wieść na smyczy, lecz należy kierować nią umiejętnie, z rozwagą, wysiłkiem umysłu, uczucia i woli”.

Jak śpiewająco poznać swoje prawa?
Dzieci ze Szkoły POdstawowej w Długiem już wiedzą!
Podczas wtorkowego spotkania rozmawialiśmy dobrze się bawiąc, o tym, jakie prawa mają dzieci na całym świecie. Poznaliśmy organizacje, które swoimi działaniami wpływają na poprawę sytuacji tam, gdzie jest ona niezbędna.
Należy pamiętać, że oprócz praw, mamy także wiele obowiązków.

Podczas „Nocy Bibliotek" w Szprotawie odbyły się warsztaty filmowe, które poprowadzili dziennikarze TVN24 z Zielonej Góry. Młodzież stworzyła zabawny reportaż filmowy z tego wydarzenia. Tworząc go, uczestnicy zaznajomili się z podstawowymi pojęciami, zdobyli wiedzę na temat funkcji, budowy oraz zasad tworzenia reportażu telewizyjnego. Nasza ekipa filmowa miała scenarzystów, kamerzystów, montażystów, dziennikarzy itd.
Zapraszamy do oglądania!
Po północy były filmy i zabawy, niektórym nie zabrakło sił, aby poranek zacząć śpiewająco i tańcząco.
Oj, wesoły był ten poranek!

W pierwszym tygodniu ferii zimowych były zabawy, zajęcia plastyczne, eksperymenty, tańce, śpiewy i bajki. Dzień św. Walentego obchodziliśmy wspólnie z mieszkańcami naszego miasta, wręczając im serduszkowe baloniki oraz walentynki z mottem o miłości i przyjaźni z książki A. A. Milne „Kubuś Puchatek”

22W tym roku po raz kolejny w Bibliotece odbyły się spotkania informacyjne dotyczące KFnrD (Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci). Wzięli w nich udział uczniowie oraz nauczyciele szprotawskich szkół. Prowadził je stypendysta funduszu Mateusz Surzykiewicz. W trakcie połączyliśmy się za pomocą Skype’a  z byłym stypendystą Mikołajem Cupem (tutor Mateusza), który obecnie pracuje w  Dana – Farber Cancer Institute, Harvard Medical School     Podczas rozmowy opowiedział nam ile pozytywów i wsparcia dało mu uczestnictwo w tym programie. „Dzieci Funduszu”, jak mówi się o osobach biorących udział w tych zajęciach, podkreślają przede wszystkim, jak wielką rolę odegrało to w ich życiu.

Zachęcamy dzieci i młodzież z pasją do zapoznania się z tym, co oferuje KFnrD. W Bibliotece bardzo chętnie udzielimy wszelkich informacji.

Zapraszamy!

5 stycznia w Bibliotece odbyły się Jasełka, które przygotowała Pani Justyna z grupą przedszkolną "Słoneczka" z PK nr 2. Obiorcami spektaklu byli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, rodzice i dziadkowie oraz uczniowie szprotawskich szkół.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

Nowości zakupione z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

Facebook Likebox Slider