281Photon to robot edukacyjny, który wprowadza dzieci w świat technologii, rozwija ich kreatywności, zdolność logicznego myślenia oraz uczy podstaw programowania.
Kodowanie na dywanie to cykliczne spotkania dla dzieci z wykorzystaniem Photonów. Na pierwszym spotkaniu poznaliśmy zasady programowania robotów rysując mu ścieżkę na ekranie tableta.

Dzień Niedźwiedzia Polarnego był okazją do spotkanie w bibliotece z dziećmi z SOSW.
Uczestnicy wysłuchali opowiadania z książki „Lekcja pływania i inne opowiadania” Anieli Cholewińskiej-Szkolik o małym misiu. Płatek, który nie potrafił pływać i nigdy się tej sztuki nie nauczy, w chwili zagrożenia zrozumiał, że wszystkie niedźwiedzie polarne pływają od urodzenia i wcale nie muszą się tego uczyć. Wskoczył do lodowatej wody i uratował swojego przyjaciela Psotka – fokę.
Rozmawialiśmy o zwierzętach żyjących wśród śniegów i wykonaliśmy prace plastyczne z misiem.

Naszą bibliotekę odwiedziła Pani Monika Sawicka-Kacprzak – dziennikarka, edukatorka, pisarka. Autorka książek dla dzieci i dorosłych. Pani Monika przeprowadziła warsztaty plastyczno-literacki do dzieci ph. „Marzenia do spełnienia”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas V. Ich zadaniem było stworzyć w dwuosobowych zespołach  „książki” z własnymi marzeniami. A ilustracja w powieści miała odzwierciedlać ich życiowe cele i zainteresowania.