138

W szprotawskiej bibliotece 8 marca odbyła się bardzo twórcza nocka.
Były tańce, śpiewy, graliśmy w gry planszowe, jedliśmy pyszne ciasto, które przygotowali mężczyźni z okazji dnia kobiet. Były także warsztaty malarskie zorganizowane dla Klubu Młodzi Dla Świata. Poprowadziła je pani Marta Rajewska, z wykształcenia malarka.
Pani Marto, bardzo dziękujemy

W szprotawskiej bibliotece ferie dobiegły końca. W pierwszym tygodniu bawiliśmy się pod hasłem "Przez zabawę do nauki - eksperymenty w bibliotece".
W drugim tygodniu realizowaliśmy projekt "Mądrzy Cyfrowi", którego celem jest przeprowadzenie projektu społecznego.Z inicjatywy młodzieży założyliśmy "Klub Młodzi dla Świata". Celem klubu jest promowanie twórczości oraz pomoc w rozwoju ich pasji.

116Wielkimi krokami zbliża się Dzień Misia Polarnego zatem, aby świętować ten dzień, malutkimi kroczkami przyszły do szprotawskiej biblioteki przedszkolaki.  Poznały pingwiny z "Zaczarowanej zagrody" i wykonały własne. Dzieci jako misie polarne, w sąsiedztwie "góry lodowej" zamieszkałej przez rodzinkę pingwinów posłuchały "Bajki o białym niedźwiadku".  Chociaż spotkanie tych dwóch gatunków w rzeczywistości jest niemożliwe, razem z dziećmi chcieliśmy sprawdzić, jak ono by wyglądało. Zabawę skończyliśmy budując górę z patyczków konstrukcyjnych. 

„Dziecko zostało uznane za człowieka, za istotę, z którą trzeba się liczyć, której nie wolno wieść na smyczy, lecz należy kierować nią umiejętnie, z rozwagą, wysiłkiem umysłu, uczucia i woli”.
  Janusz Korczak

90

 

Jak śpiewająco poznać swoje prawa?
Dzieci ze Szkoły POdstawowej w Długiem już wiedzą!
Podczas wtorkowego spotkania rozmawialiśmy dobrze się bawiąc, o tym, jakie prawa mają dzieci na całym świecie. Poznaliśmy organizacje, które swoimi działaniami wpływają na poprawę sytuacji tam, gdzie jest ona niezbędna.
Należy pamiętać, że oprócz praw, mamy także wiele obowiązków.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31