Dzieci z Przedszkola nr 2, przyłączyły się do obchodów Dnia Kropki w naszej Bibliotece.
Spotkanie zaczęliśmy od przeczytania książki "The Dot", która opowiada o świecie małej Vashti i kropce, dzięki której ta mała dziewczynka uwierzyła w siebie.
Ta historia uświadomiła nam, że każdy ma jakieś zdolności i umiejętności. Trzeba tylko uwierzyć w siebie.
Dzieci tworzyły obrazki z kolorowych kropek – nakrętek oraz dorysowywały dowolne elementy do  kół tworząc swój obrazek

W szprotawskiej bibliotece 8 marca odbyła się bardzo twórcza nocka.
Były tańce, śpiewy, graliśmy w gry planszowe, jedliśmy pyszne ciasto, które przygotowali mężczyźni z okazji dnia kobiet. Były także warsztaty malarskie zorganizowane dla Klubu Młodzi Dla Świata. Poprowadziła je pani Marta Rajewska, z wykształcenia malarka.
Pani Marto, bardzo dziękujemy

116Wielkimi krokami zbliża się Dzień Misia Polarnego zatem, aby świętować ten dzień, malutkimi kroczkami przyszły do szprotawskiej biblioteki przedszkolaki.  Poznały pingwiny z "Zaczarowanej zagrody" i wykonały własne. Dzieci jako misie polarne, w sąsiedztwie "góry lodowej" zamieszkałej przez rodzinkę pingwinów posłuchały "Bajki o białym niedźwiadku".  Chociaż spotkanie tych dwóch gatunków w rzeczywistości jest niemożliwe, razem z dziećmi chcieliśmy sprawdzić, jak ono by wyglądało. Zabawę skończyliśmy budując górę z patyczków konstrukcyjnych.

W szprotawskiej bibliotece ferie dobiegły końca. W pierwszym tygodniu bawiliśmy się pod hasłem "Przez zabawę do nauki - eksperymenty w bibliotece".
W drugim tygodniu realizowaliśmy projekt "Mądrzy Cyfrowi", którego celem jest przeprowadzenie projektu społecznego.Z inicjatywy młodzieży założyliśmy "Klub Młodzi dla Świata". Celem klubu jest promowanie twórczości oraz pomoc w rozwoju ich pasji.