296

Książka „Hymn i amulet” autorstwa Catherine Hapka była inspiracją naszych piątkowych zajęć z dziećmi (18 września).
Zosia, główna bohaterka książki, przechwala się przed przyjaciółkami, że zaśpiewa hymn Czarlandii na Święcie Żniw. W pewnym momencie zaczyna skrzeczeć jak żaba! Z opresji wybawia ją amulet. Na naszych zajęciach dzieci robiły i ozdabiały amulety z gliny dla siebie i swojego przyjaciela.
Rozmawialiśmy również o tym, jak należy postępować z przyjaciółmi.

281Photon to robot edukacyjny, który wprowadza dzieci w świat technologii, rozwija ich kreatywności, zdolność logicznego myślenia oraz uczy podstaw programowania.
Kodowanie na dywanie to cykliczne spotkania dla dzieci z wykorzystaniem Photonów. Na pierwszym spotkaniu poznaliśmy zasady programowania robotów rysując mu ścieżkę na ekranie tableta.

282

276

Naszą bibliotekę odwiedziła Pani Monika Sawicka-Kacprzak – dziennikarka, edukatorka, pisarka. Autorka książek dla dzieci i dorosłych. Pani Monika przeprowadziła warsztaty plastyczno-literacki do dzieci ph. „Marzenia do spełnienia”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas V. Ich zadaniem było stworzyć w dwuosobowych zespołach  „książki” z własnymi marzeniami. A ilustracja w powieści miała odzwierciedlać ich życiowe cele i zainteresowania.

277

Dzień Niedźwiedzia Polarnego był okazją do spotkanie w bibliotece z dziećmi z SOSW.
Uczestnicy wysłuchali opowiadania z książki „Lekcja pływania i inne opowiadania” Anieli Cholewińskiej-Szkolik o małym misiu. Płatek, który nie potrafił pływać i nigdy się tej sztuki nie nauczy, w chwili zagrożenia zrozumiał, że wszystkie niedźwiedzie polarne pływają od urodzenia i wcale nie muszą się tego uczyć. Wskoczył do lodowatej wody i uratował swojego przyjaciela Psotka – fokę.
Rozmawialiśmy o zwierzętach żyjących wśród śniegów i wykonaliśmy prace plastyczne z misiem.


nowosci


bibliotekarz lubuski


 dkk


 czytak plus2


 legimi


 fun media


 0 finansach

Gazeta Wyborcza dla Bibliotek

wyborcza

 

„Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki (www.pitax.pl).”

Schowek01

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

NOWOŚCI

Prasa