222„Bajki z dżungli i oceanu” to książka dla dzieci i dorosłych, autorstwa Agnieszki Ginko.  Opowiadania w niej zawarte mówią o miłości, pomaganiu innym, przyjaźni.
16 października naszą bibliotekę odwiedziła autorka tej i kilku innych książek dla dzieci.
W spotkaniu z Panią Agnieszką uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie klasy 1.
Serdecznie dziękujemy za to spotkanie.

63Dnia 24 października w Miejskiej Bibliotece spotkał się z nami pan Marian Łysakowski - pedagog, podróżnik, pilot wycieczek, kolekcjoner dzwonków i janczarów. W spotkaniu udział wzięli uczniowie szprotawskich Szkół  Podstawowych.
Wszystkim dziękujemy za udział w spotkaniu.

30 listopada gościliśmy w naszej bibliotece Arkadiusza Niemirskiego - autora książek dla młodzieży i dorosłych. Zadebiutował powieścią “Pan Samochodzik i skarby wikingów”. Do 2006 r. wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów. W 2003 ukazała się jego pierwsza “oryginalna” powieść detektywistyczna dla młodzieży “Pojedynek detektywów".