279Ewa Kołodziejczyk – autorka i ilustratorka książek dla dzieci o Cziczi – małej jaszczurce i jej niezwykłych przygodach odwiedziła naszą bibliotekę. W spotkaniu autorskim z Panią Ewą uczestniczyli uczniowie ze szprotawskich szkół.
Autorka opowiedziała co było inspiracją do napisania pierwszej książeczki i skąd czerpie pomysły do swoich kolejnych książek o małej jaszczurce.
Pani Ewa działa charytatywnie w Stowarzyszeniu „Żar Serca”, które wspiera leczenie, rehabilitację i edukację 20 niepełnosprawnych dzieci.
Całkowity dochód ze sprzedaży tomiku wspiera działalność Stowarzyszenia „Żar Serca”.

222„Bajki z dżungli i oceanu” to książka dla dzieci i dorosłych, autorstwa Agnieszki Ginko.  Opowiadania w niej zawarte mówią o miłości, pomaganiu innym, przyjaźni.
16 października naszą bibliotekę odwiedziła autorka tej i kilku innych książek dla dzieci.
W spotkaniu z Panią Agnieszką uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie klasy 1.
Serdecznie dziękujemy za to spotkanie.

63Dnia 24 października w Miejskiej Bibliotece spotkał się z nami pan Marian Łysakowski - pedagog, podróżnik, pilot wycieczek, kolekcjoner dzwonków i janczarów. W spotkaniu udział wzięli uczniowie szprotawskich Szkół  Podstawowych. 
Wszystkim dziękujemy za udział w spotkaniu.

30 listopada gościliśmy w naszej bibliotece Arkadiusza Niemirskiego - autora książek dla młodzieży i dorosłych. Zadebiutował powieścią “Pan Samochodzik i skarby wikingów”. Do 2006 r. wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów. W 2003 ukazała się jego pierwsza “oryginalna” powieść detektywistyczna dla młodzieży “Pojedynek detektywów".


nowosci


bibliotekarz lubuski


 dkk


 czytak plus2


 legimi


 fun media


 0 finansach

Gazeta Wyborcza dla Bibliotek

wyborcza

 

„Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki (www.pitax.pl).”

Schowek01

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

NOWOŚCI

Prasa