104Popołudniowe spotkanie z panem Krzysztofem Sabacińskim, miłośnikiem gór i wpinaczki, upłynęło w miłej atmosferze. Nasz gość opowiadał o swoich wyprawach (Denali, Elbrus, Mont Blanc...) a swoje opowieści i przemyślenia zobrazował pięknymi zdjęciami.
Dziękujemy!

73"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś.Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj."

Mark Twain

14 listopada w szprotawskiej bibliotece odbyło się spotkanie "Kobiety na trzech kontynentach". Piotr Kowalczyk - pilot wycieczek, geograf, globtroter- opowiedział historie trzech kobiet, zamieszkujących trzy różne rejony świata.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie szprotawskich Szkół Podstawowych oraz Liceum Ogólnokształcącego.

23 marca gościem Biblioteki był Marcel Korkuś, I oficer na największych, specjalistycznych statkach świata. Opowiedział nam o swojej pasji, którą jest nurkowanie wysokogórskie.
Wyświetlił nam filmy oraz zdjęcia, na których widzieliśmy gdzie pracuje i jak spełnia swoje marzenia. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem osiągnięć - Rekord Guinnessa pobity w 2016 roku.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele szprotawskiego gimnazjum.
Dziękujemy Marcelowi za te niezwykłe i motywujące, wspólnie spędzone chwile oraz za upominki w postaci koszulek, smyczy, bransoletek i słodyczy dla dzieci.

Wzięli w nich udział uczniowie szprotawskich szkół oraz mieszkańcy. Tematyką spotkań były podróże Pana Tomasza, a szczególnie Namibia. Egzotyka, którą mogliśmy zobaczyć na zdjęciach, opowiadania, wspaniały kontakt z publicznością, po raz kolejny spowodowały, że w przyszłości znowu nas odwiedzi.

Spotkania wzbogaciliśmy wystawą fotografii z wędrówek Pana Tomasza i książkami, propagującymi poznawanie świata.

Bardzo dziękujemy za tę dawkę pozytywnych emocji, która podczas spotkań udzieliła się każdemu.