73"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś.Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj."

Mark Twain

14 listopada w szprotawskiej bibliotece odbyło się spotkanie "Kobiety na trzech kontynentach". Piotr Kowalczyk - pilot wycieczek, geograf, globtroter- opowiedział historie trzech kobiet, zamieszkujących trzy różne rejony świata.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie szprotawskich Szkół Podstawowych oraz Liceum Ogólnokształcącego.

23 marca gościem Biblioteki był Marcel Korkuś, I oficer na największych, specjalistycznych statkach świata. Opowiedział nam o swojej pasji, którą jest nurkowanie wysokogórskie.
Wyświetlił nam filmy oraz zdjęcia, na których widzieliśmy gdzie pracuje i jak spełnia swoje marzenia. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem osiągnięć - Rekord Guinnessa pobity w 2016 roku.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele szprotawskiego gimnazjum.
Dziękujemy Marcelowi za te niezwykłe i motywujące, wspólnie spędzone chwile oraz za upominki w postaci koszulek, smyczy, bransoletek i słodyczy dla dzieci.

Nowości zakupione z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

Facebook Likebox Slider