Z okazji Dnia Ziemi odbyły się zajęcia ekologiczne. Uczestnicy – uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Wiechlicach wraz z wychowawczynią, dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy: o nielegalnych wysypiskach śmieci, recyklingu ubrań oraz o tym, jak można je ponownie wykorzystać.
W czasie warsztatów uczniowie robili torby z zużytych koszulek, bez użycia igły i nici. Dla naszych gości było to bardzo pouczające i inspirujące spotkanie, które w przyszłości zaowocuje dalszą współpracą z naszą książnicą.
Dziękujemy za odwiedziny!
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest od 1995 roku. To doskonała okazja, by promować czytelnictwo i przypominać o znaczeniu ochrony własności intelektualnej. Z tej okazji dzieci z klas 2 i 3 Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym odwiedziły Bibliotekę Filialną, gdzie miały okazję wysłuchać kamishibai - japońskiego teatrzyku obrazkowego - z opowieścią pt. „O rety, zgubiłem się!”, autorstwa Barbary i Tomasza Piątkowskich. Spotkanie było nie tylko ciekawą przygodą, ale też cenną lekcją. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest popularyzacja czytelnictwa oraz na czym polega ochrona praw autorskich. Dyskusja była żywa i pełna trafnych spostrzeżeń - dzieci zaskoczyły nas swoją wnikliwością!
Dzień Książek i Praw Autorskich. 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książek i Praw Autorskich. Podczas zajęć w bibliotece w Siecieborzycach rozmawialiśmy o tym, co to są prawa autorskie, czym są licencje i jak ważne jest wybieranie legalnych źródeł literatury. W ramach tematu uczestnicy wykonali swoje autorskie książki w formie leporello.
Wizyta uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie!
Temat: Emocje
W roli głównej: złość oraz radość
Odwiedziny uczniów klas I–III Szkoły Specjalnej w Szprotawie wraz z wychowawczynią
Teatrzyk kamishibai: „Złość” – Barbara i Tomasz Piątkowscy
Co robiliśmy: malowaliśmy portret złości, uczyliśmy się różnych sposobów rozładowania negatywnych emocji, zwiedzaliśmy Oddział dla Dzieci i poznawaliśmy zasady wypożyczania książek
Dziękujemy za odwiedziny! Zapraszamy ponownie!
Dzisiaj, z okazji Dnia Ziemi (22 kwietnia), bibliotekę w Długiem odwiedziły przedszkolaki oraz uczniowie klas 1–3.
Dzieci mogły obejrzeć wystawę eko-zabawek i rekwizytów, które zostały wykonane z różnych odpadów. Każdy mógł dotknąć lub przymierzyć wybrany eksponat i posłuchać historii, która się z nim wiązała.
Większość rekwizytów była wykorzystywana podczas zajęć wakacyjnych (rekin, skrzynia skarbów), wydarzeń literackich (katarynka) czy przedstawień teatralnych („Rzepka”, „Kopciuszek”, „Legenda o Bazyliszku”, „Kaczka Dziwaczka”).
Niektóre zabawki powstały w czasie przygotowywania większych projektów ekologicznych, realizowanych w ramach programu „Ocalimy świat”.
Przez lata udało się zgromadzić całkiem pokaźny zbiór.
Tak pomagamy naszej planecie!
Co się dzisiaj działo w pracowni Orange...! Uczestnicy warsztatów krawieckich szyli z resztek materiałów i starych poduszek maskotki - Monstery. Tak przysłużyliśmy się naszej planecie, która obchodzi swoje święto 22 kwietnia (Dzień Ziemi). Powstały sympatyczne potwory, które każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą. Maskotki są przepiękne, a same warsztaty sprawiły nam wszystkich wielką frajdę. Już niedługo planujemy podobne spotkania.