Za nami konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania”!
Do konkursowych zmagań przystąpili uczniowie – reprezentanci szkół podstawowych ze Szprotawy i okolic. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1–3, 4–6 i 7–8.
W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem: „W krainie fantazji”.
Jury w składzie: Urszula Skoczylas (polonistka), Łukasz Świerkowski (autor), Marta Jędroszkowiak (z Wydziału Przedsiębiorczości, Promocji i Turystyki UM Szprotawa) i Marzena Cioch-Ciućmańska (Dyrektor MBP) miało twardy orzech do zgryzienia! Po naradzie udało się jednak wyłonić laureatów.
Oto oni:
Kategoria klas 1–3:
I miejsce – Nikola Pitura
II miejsce – Robert Solecki
Kategoria klas 4–6:
I miejsce – Lena Gawryś
II miejsce – Julia Chocholska
Kategoria klas 7–8:
I miejsce – Alan Sworowski
II miejsce – Laura Cjapi
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów i wielu fantastycznych książek do przeczytania!
Pragniemy dodać, że poziom uczestników był bardzo wyrównany, a ostatecznie o wygranej decydowały niuanse. Ogromne brawa należą się wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Byliście wspaniali!
Cieszymy się, że jest tylu młodych ludzi, którzy sięgają po tradycyjną książkę. Dziękujemy za tak liczny udział w konkursowych zmaganiach i odwiedzajcie nas!
Dziękujemy także naszym znakomitym gościom za udział w pracach jury oraz publiczności za przybycie.
Za nami niecodzienne wydarzenie literackie, przygotowane przez filię w Długiem (we współpracy ze szkołą podstawową).
W odpowiednio zaaranżowanym gabinecie języka polskiego odbyło się przedstawienie improwizowane z udziałem ósmoklasistów, nawiązujące do kultowej sceny z języka polskiego w książce Stefana Żeromskiego – patrona roku 2025 – pt. "Syzyfowe prace."
Dzięki aktywnemu udziałowi w spektaklu oraz wykorzystaniu elementów komiksu, uczestnicy mogli lepiej zrozumieć, jak proces uczenia się i przekazywania wartości może stać się formą walki o narodową tożsamość i wolność.
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji!
Uczniom klasy ósmej ze szkoły podstawowej w Długiem gratulujemy zaangażowania i świetnych scenicznych kreacji – byliście znakomici!
Wspomnienia z tego kameralnego wydarzenia na długo pozostaną w naszej pamięci.
Było pięknie – dzięki wam!
Podczas naszych ostatnich zajęć dzieci przeniosły się w świąteczną atmosferę, poznając wielkanocne tradycje dzięki teatrzykowi kamishibai „Idzie wiosna, Wielkanoc tuż, tuż…” autorstwa Barbary i Tomasza Piątkowskich.
Nie zabrakło również twórczych aktywności – powstały kolorowe kartki świąteczne oraz wyjątkowe wydrapywanki.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już teraz zapraszamy na kolejne spotkania w bibliotece!
Ruszamy ze świeżutkim projektem, dedykowanym czytelnikom naszych filii wiejskich.
Sielska biblioteka, czyli Klub Dorosłego Człowieka, będzie miejscem, w którym każdy dorosły znajdzie chwilę wytchnienia od zgiełku codzienności. Miejscem, w którym będziemy – przy filiżance aromatycznej herbaty (lub kawy) – rozmawiać o książkach i pasjach. Będziemy dzielić się wiedzą na interesujące tematy i kreatywnie spędzać czas na warsztatach artystycznych.
Spotkania będą odbywać się cyklicznie – raz w miesiącu. Już teraz możemy zagwarantować, że czas, który spędzimy wspólnie, nie będzie czasem straconym. Pierwsze spotkania już w kwietniu!
Podczas zajęć w bibliotece w Siecieborzycach mieliśmy okazję poznać wielkanocne zwyczaje oczami pisarki Renaty Piątkowskiej – autorki książki „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści”. Autorka gościła ostatnio w naszej bibliotece.
Wspólnie czytaliśmy o tradycji ozdabiania pisanek, rozmawialiśmy o zwyczajach, które przetrwały do dziś, i o tych, które pojawiły się niedawno. Kreatywność uczestników nie znała granic – powstały piękne, kolorowe stroiki, które wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój!