Deszczowe popołudnie w środę 14. października spędziłyśmy w towarzystwie książki Wojciecha Tochmana „Wściekły pies”. Jest to zbiór reportaży osadzonych w polskiej współczesnej rzeczywistości. Napisane z pasją teksty wciągnęły każdą z uczestniczek DKK. Największe wrażenie zrobił jednak jeden o maturzystach jadących do Częstochowy. Kilka pań doskonale pamiętało sytuację z wypadkiem autokaru i śmiercią w płomieniach pasażerów. Jednak słowa rodziców, świadków i pozostałych przy życiu młodych ludzi zrobiły na nas ogromne wrażenie. Inaczej słuchało się suchego komunikatu w telewizji, inaczej doskonale przekazanej przez Tochmana relacji. Każdy z reportaży wart jest przeczytania, przemyślenia i przedyskutowania z kimś bliskim. Gorąco polecamy tę książkę i inne tytuły autora.