Kolejne spotkanie w ramach projektu „Ocalimy świat” zostało zainspirowane książką Ewy i Pawła Pawlaków pt. „Mały atlas ptaków”. To wyjątkowa lektura dla młodego czytelnika, pełna ciekawostek o ptakach, krótkich opisów i przepięknych ilustracji.
Uczestnicy projektu – uczniowie klasy III SP w Siecieborzycach – nie tylko utrwalili swoją wiedzę ornitologiczną, ale również wykonali prace plastyczne przedstawiające różne gatunki ptaków, wykorzystując materiały z recyklingu.
Za nami bardzo owocne spotkanie, podczas którego uczestnicy III edycji Ocalimy Świat (uczniowie klasy 5 i 6 z SP Długie) pogłębiali swoją wiedzę o tym, jak to, co jemy, wpływa na kondycję naszej planety.
Wiedzieliście, że produkty spożywcze zanim trafią na nasz talerz, przemierzają średnio około 1,5 tysiąca mil? Im więcej mil, tym większa emisja gazów cieplarnianych i tym większy ślad węglowy.
Podczas burzy mózgów uczestnicy stworzyli tablicę zasad, które warto stosować, aby pomóc Ziemi. W naszych głowach powoli rodzi się nowy projekt… Już niedługo kolejne spotkanie!
Zajęcia edukacyjne przygotowała dla młodzieży filia biblioteki w Długiem.
Ptaki – temat naszych spotkań w filii bibliotecznej w Siecieborzycach w ramach projektu „Ocalimy Świat”.
Podczas dzisiejszych zajęć uczestnicy projektu – uczniowie klasy III SP – przy pomocy osób dorosłych skręcali karmniki, które otrzymaliśmy w ramach działań ekologicznych od Nadleśnictwa Szprotawa.
Oczywiście karmniki zostaną wykorzystane w sezonie jesienno-zimowym, kiedy będziemy mogli obserwować ptaki korzystające z naszej pomocy.
Dziękujemy Nadleśnictwu Szprotawa za wsparcie!
W ramach projektu „Ocalimy Świat” skupiliśmy się na identyfikacji wiosennych kwiatów występujących w Polsce. Dzięki książce "Jaki to kwiat" poznaliśmy różnorodność roślin budzących się do życia po zimie.
Wraz z nadejściem wiosny do Polski powracają bociany. Ich przylot to nie tylko piękny widok, ale także znak, że natura budzi się do życia. Dzięki atlasowi dla dzieci "Jaki to ptak" mieliśmy okazję zgłębić temat bocianów – ich cech, zwyczajów oraz trybu życia.
Oba te zagadnienia pozwoliły nam lepiej zrozumieć otaczającą nas przyrodę. Na zakończenie uczestnicy wykonali prace plastyczne nawiązujące do tematyki zajęć.