21 listopada uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka (obchodzony 20 listopada). Wspólnie z członkami Dyskusyjnego Klubu, działającego w bibliotece w Długiem czytaliśmy jedno z opowiadań Grzegorza Kasdepke z jego książki pt. „Mam prawo”. Zabawne perypetie Kacpra – bohatera opowiadania nie tylko nas rozbawiły, ale też były dobrym pretekstem do dyskusji na temat praw dziecka.

Polecamy gorąco tę książkę, w której w arcyciekawy i humorystyczny sposób opisane są przygody członków szkolnego kółka teatralnego „Konewka”, a sama książka stanowi znakomite źródło wiedzy o prawach dzieci. Na zakończenie spotkania uczestnicy przyczepili karteczki, na których zapisali najważniejsze z praw zawartych w Konwencji Praw Dziecka. To było owocne spotkanie.

Facebook Likebox Slider