Za nami czwarte – ostatnie zajęcia wakacyjne w filii bibliotecznej w Lesznie Górnym, realizowane w ramach projektu „Figury, bryły, kształty – świat wokół nas” dofinansowanego przez Fundację mBanku.

Podczas dzisiejszych zajęć tworzyliśmy kwadratowe obrazki, wykorzystując książkę „Magiczne kwadraty, czyli origami płaskie z kwadratu” autorstwa Doroty Dziamskiej. Dzieci miały okazję poznać fascynujący świat figur geometrycznych, ucząc się poprzez zabawę. Origami to japońska sztuka składania papieru w taki sposób, aby powstała odpowiednia forma. Origami nie jest proste, bo wymaga skupienia, zdolności manualnych i wyobraźni przestrzennej, ale uczestnicy zajęć radzili sobie z tym całkiem dobrze.

Dzięki zabawie drewnianymi klockami rozwijaliśmy kreatywność, zdolności matematyczne oraz zrozumienie konstrukcji trójwymiarowych obiektów. Zabawa klockami nie tylko uczy, jak łączyć różne kształty w większe struktury, ale także pozwala eksperymentować z nimi i wyrażać swoje pomysły.

Zabawy z geometrią mają walor nie tylko edukacyjny, ale są też dobrą rozrywką, podczas której uczestnicy tworzą piękne i funkcjonalne konstrukcje z prostych elementów. Warto podkreślić, że tego rodzaju zabawy nie tylko angażują dzieci w naukę matematyki i geometrii, ale również uczą je, jak rozwiązywać problemy w praktyczny i zabawny sposób.
Logo Instytutu książki


 

 

Gazeta Wyborcza dla Bibliotek

wyborcza

 

„Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki (www.pitax.pl).”

Schowek01

Kalendarz

Nowości

35,16,0,55,1
25,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,2000
0,2,0,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,1
Dom pełen tajemnic
Dom pełen tajemnic
Na wieczne potępienie
Na wieczne potępienie
Pomoc domowa. Sekret
Pomoc domowa. Sekret
Zakochana Służąca
Zakochana Służąca
Głośniej
Głośniej

logo bibliotekarz lubuski


logo depozyt biblioteczny


 dkk


 czytak plus2


 logo legimi


 logo  fun media


 logo  0 finansach