28 października 2021 w Filii Bibliotecznej w Lesznie Górnym odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie. Gościliśmy znaną i bardzo lubianą przez dzieci pisarkę - Renatę Piątkowską. Autorka przedstawiła kulisy swojej pracy, opowiedziała o tym, jak powstają książki i skąd czerpie pomysły na ich powstanie. Moderatorem spotkania była przesympatyczna Malwina Kożurno – lektorka, która w niezwykle profesjonalny i barwny sposób przeczytała uczniom opowiadanie pt. "To się nie mieści w głowie”. Tam można znaleźć odpowiedzi na pytania: czy można zaprzyjaźnić się z kozą albo zabrać rybę na spacer? Albo czy to możliwe aby zjadać pełne miski dziwnych fioletek i bez strachu wsadzać palce wprost do lwich paszcz? Takie właśnie pomysły rodzą się każdego dnia w dziecięcych głowach. Jeśli nie wierzycie, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę!
Autorka opowiedziała na przykładzie historii kota Mruka ze swojej książki pt.„ Mruk, opowiadania o kotkach, kotach i kociskach” o zwyczajach i zachowaniach kotów, których nie da się oszukać, a gdy będą czuły się kochane, są gotowe nawet chronić domowników przed wypadkami (np. powiadomić ich o ulatniającym się gazie). Opowiadania Piątkowskiej to historie prawdziwe, często zaskakujące i tajemnicze, jak ich bohaterowie. Na zakończenie autorka opowiedziała przepiękną historię z książki pod tytułem „Najwierniejsi przyjaciele”, która opowiada o psie adoptowanym ze schroniska, który znalazł dom u starszej pani, a potem lektorka przeczytała fragment, w którym już pierwszego dnia pobytu uratował swoją nową panią przed kradzieżą. To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci. BARDZO DZIĘKUJEMY!